Kladno má schválený první regulační plán výstavby

Zdroj
Sandra Bejšáková
Vložil
ČTK
21.06.2017 11:40
Kladno

Kladno - Kladno má schválený první regulační plán výstavby, celkem vzniknou čtyři. Pomáhají určit systém výstavby, zachovat významné stavby, ale podporují i rozvoj. Plán, který řeší pravidla pro centrum města, na dnešním jednání schválili kladenští zastupitelé. Podle radního Ondřeje Ryse (za Volbu pro Kladno) určuje, jak bude město vypadat v následujících desítkách let. "Ten plán se bude naplňovat postupně dle potřeb města," uvedl Rys.


Opoziční zastupitelé dnes kritizovali například možný úbytek parkovacích míst, podle radního nedávná analýza ukázala, že míst je v centru dostatek (přes 3000), problém je spíše s jejich rozložením. V budoucnu by mohlo v rámci takzvané humanizace ulic dostat přednost parkování v hromadných garážích.

Regulační plány doplňují loni schválený územní plán. Pravidla rozvoje tak činí také srozumitelnější pro investory. Na zbývajících regulačních plánech město pracuje, jako další by se měl schvalovat ten pro oblast bývalé Vojtěšské huti. Další dva plány pro čtvrť Podprůhon a pro oblast kolem Štechovy ulice se připravují. Všechny plány město projednává s občany tak, aby se zohlednil nejen veřejný, ale také soukromý zájem.

Příprava plánů řeší hlediska jako urbanismus, architekturu, životní prostředí, dopravu a další, pravidla určují například i maximální rozměry plánovaných staveb, jejich orientaci, řešení parkování a podobně.
0 komentářů
přidat komentář

Související články