Kladno chce vykoupit pozemky na výstavbu Ekocentra

Vložil
ČTK
10.10.2007 07:55
Kladno

Kladno - Výstavbu nového naučného střediska chystá město Kladno ve spolupráci s kladenskou pobočkou Českého vysokého učení technického (ČVUT). Nízkoenergetická budova Ekocentra by měla do roku 2009 vzniknout v lokalitě Čabárna, kde se již nachází naučné středisko a Stanice pro zraněné a handicapované živočichy AVES. V budově město plánuje výukové programy pro žáky základních, středních i vysokých škol i školení pro pedagogy a zaměstnance různých firem. Novinářům to dnes sdělil kladenský primátor Dan Jiránek.
    "Záleží na schválení krajským programem životního prostředí, ale budova by mohla začít fungovat do roku 2009," řekl ČTK Jiránek s tím, že již bylo vydáno příslušné územní rozhodnutí.
    Radní již souhlasili s uzavřením smlouvy o smlouvě budoucí na koupi přibližně 17.300 metrů čtverečních pozemků na výstavbu Ekocentra za zhruba 150 korun za metr čtvereční. Cena ekologicko-naučného projektu včetně výkupu pozemků by měla být do 50 milionů korun.
    "Už je vypsáno výběrové řízení na uživatele budovy v oboru enviromentální výchovy," uvedl primátor, podle kterého by zástupci ČVUT v rámci vlastních výzkumných programů rádi sledovali samotnou budovu, například její energetickou účelnost.
    Plány Ekocentra počítají také s vybudováním takzvané permakulturní zahrady, která se vyznačuje neregulovaným pěstováním rostlin a stromů bez použití umělých hnojiv.
0 komentářů
přidat komentář