Karlovy Vary postaví kormě haly pro míčové sporty i bazén

Vložil
ČTK
25.08.2014 21:55
Karlovy Vary

Karlovy Vary - V areálu za KV Arenou připravují Karlovy Vary dvě nová sportoviště. Vedle už rozestavěné haly na míčové sporty má do příštího roku vzniknout také venkovní bazén. Dohromady jde o investice za zhruba 150 milionů korun. Hala přijde na 118 milionů, bazén podle projektu na 31 milionů korun, informovala dnes ČTK mluvčí magistrátu Helena Kyselá.
    Hala pro míčové sporty i budoucí bazén jsou součástí velkého Integrovaného plánu rozvoje města, který je dotován z Regionálního operačního programu Severozápad.
    Hala bude postavena jižně od KV Arény v jihozápadním rohu budovaného areálu v sousedství plaveckého bazénu, na který i urbanisticky navazuje a vytváří s ním jednotnou linii. Hřiště o rozměrech 48 krát 30 metrů a výšky deset metrů umožní konání soutěžních utkání prakticky ve všech halových míčových sportech. Bude mít zázemí pro 560 diváků.
    Ještě než bude hotová, začne se vedle ní pracovat i na bazénu. "Předpokládáme, že v první polovině října letošního roku by mohl být znám vítěz soutěže o veřejnou zakázku a počátkem listopadu by měla být se zhotovitelem podepsána smlouva o dílo. Termín dokončení stavby byl stanoven na 30. června 2015," uvedla Kyselá.
    Bazén bude zhotoven z nerezové oceli, bude mít obdélníkový tvar o základních rozměrech 25 krát 15,4 metru a bude dispozičně rozdělen na část plaveckou, relaxační a dětské brouzdaliště. Součástí relaxační části bazénu bude skluzavka s nástupem z dlážděného ochozu bazénu. Součástí dětského brouzdaliště bude zase laminátová skluzavka.
0 komentářů
přidat komentář

Související články