Karlovy Vary chtějí dát 150 mill. do oprav budov pro vysokou školu

Vložil
ČTK
02.09.2017 12:35
Karlovy Vary - Karlovy Vary chtějí investovat asi 150 milionů korun do opravy budov na nábřeží Jana Palacha, kde má sídlit vysoká škola. Většinu nákladů zřejmě pokryje státní dotace. Město nyní připravuje projekt rekonstrukce, řekl ČTK primátor města Petr Kulhánek (KOA). Radnice se letos dohodla s 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy na vzniku pobočky školy ve městě. Vyučovat by se zde měla fyzioterapie.


"My jsme uspěli s projektovým záměrem na výstavbu infrastruktury pro veřejné vysoké školství v rámci programu Restart na podporu strukturálně postižených regionů, kam patří i Karlovarský kraj. Tento objekt je tak způsobilý na čerpání částky na kompletní rekonstrukci. Hrubý odhad je asi 150 milionů korun," uvedl.

Město nyní proto připravuje projekt oprav komplexu tří budov. Jen ten bude stát asi 4,5 milionu. Samotná rekonstrukce má být provedena v příštím roce.

Univerzita Karlova nabízela možnost studia v Karlových Varech už letos. Ale protože dohoda vznikla až několik měsíců poté, kdy studenti podávali přihlášky ke studiu, reálná výuka přímo v lázeňském městě by měla začít až za rok.

Podle Kulhánka by rekonstrukce budov, kde má pobočka vysoké školy sídlit neměla zasahovat do samotné výuky. Komplex je totiž tak velký, že je možné výuku od stavebních prací oddělit.
0 komentářů
přidat komentář

Související články