K. Vary našly zájemce o Goethovu vyhlídku, pronajmou ji na 25 let

Vložil
ČTK
09.11.2012 15:20
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovy Vary pronajmou kdysi oblíbenou a hojně navštěvovanou výletní restauraci Goethova vyhlídka v lázeňských lesích. Objekt je několik let mimo provoz, sporadické pokusy o jeho otevření k oživení lokality dosud nevedly. Nyní by měl objekt získat do pronájmu na čtvrt století karlovarský obchodník s realitami Martin Lojda. Není však vyloučeno, že po zveřejnění záměru pronajmout vyhlídku se přihlásí i ještě někdo další. ČTK to sdělil náměstek primátora Petr Bursík (ODS).
    
Za Goethovu vyhlídku by měl nový provozovatel zaplatit městu ročně 60.000 korun a do rekonstrukce objektu postupně investovat 13 milionů korun. Podle náměstka primátora Jiřího Klsáka (KOA) by měla v Goethově vyhlídce vzniknout galerie, restaurace a také malé muzeum. V prvé řadě ovšem bude nutné opravit vyhlídkovou věž s narušenou statikou. "Naší podmínkou je, že to musí nájemce udělat nejpozději do šesti měsíců od podpisu smlouvy. Očekáváme, že celý areál konečně začne fungovat," poznamenal Klsák.
     Magistrát do Goethovy vyhlídky v uplynulých letech v  podstatě neinvestoval. Menší částky vydal pouze na zabezpečení objektu. Od záměru Goethovu vyhlídku prodat město ustoupilo a přednost dalo pronájmu. Objekt má být turistickým cílem, stejně jako je nyní restaurace Diana na protějších svazích lázeňských lesů. Tu se ale vždy dařilo udržet v provozu i díky lanové dráze, která sem vede z lázeňského centra. Areál Diany má už několik let stejně jako lanovku na starost městský dopravní podnik.
0 komentářů
přidat komentář

Související články