K. Vary hledají místo, kde postavit novou halu pro míčové sporty

Zdroj
Vladimír Meluzín
Vložil
ČTK
14.09.2011 14:35
Karlovy Vary

Možná lokalita v blízkosti KV Arény
Karlovy Vary - Karlovy Vary hledají místo, kde postaví novou halu pro míčové sporty. Peníze od Evropské unie mají, ale stále nevybraly lokalitu, kam halu umístit. Přitom nejpozději do listopadu musí začít příprava projektu. Zatím to vypadá, že by hala mohla vzniknout v prostoru za KV Arenou a plaveckým bazénem, jenž se právě staví. ČTK to dnes oznámil náměstek primátora Jaroslav Růžička (Alternativa).

    Karlovarské zastupitelstvo před časem schválilo 12 milionů korun na výkup pozemků na místě bývalého fotbalového hřiště u stadionu AC Start v Tuhnicích. Jenomže na poslední chvíli vyšlo najevo, že majetkové vztahy v této lokalitě jsou velmi komplikované, poznamenal Růžička. Podle něho je zřejmé, že výkup pozemků by byl značně komplikovaný a trval by neúměrně dlouho. "Jsou tu různí vlastníci, pronájmy a další složité vazby. Proto jsme usnesení o výkupu zase zrušili," konstatoval náměstek.
    Z analýz provedených odborníky vyplynulo, že další vhodnou lokalitou pro stavbu haly je pozemek mezi železniční tratí a KV Arenou. Tady přicházejí v úvahu dokonce dvě varianty umístění objektu, podotkl Růžička. Ta vhodnější ovšem zasahuje do ochranného pásma železnice, dodal. Město proto bude jednat se Správou železniční dopravní cesty, zda bude možné halu poblíž regionální trati z Karlových Varů do Mariánských Lázní postavit. Stavba haly musí začít nejpozději do konce roku 2012, uvedl náměstek.
    Tento termín souvisí s čerpáním evropské dotace. Město získalo od unie na několik projektů zařazených v Integrovaném plánu rozvoje města přibližně 420 milionů korun. Z této částky mu zbývá ještě kolem 115 milionů korun. Ty jsou na stavbu haly pro míčové sporty a Centra zdraví a bezpečí. I proto je třeba, aby se podařilo halu postavit za co nejméně peněz, konstatoval primátor Petr Kulhánek (KOA). "Cena zatím není jasná. Určitou částkou se musí na projektu podílet i město," poznamenal.
    Z projektů zařazených v Integrovaném plánu rozvoje města už Karlovy Vary dokončily za zhruba 116 milionů modernizaci a výstavby areálů Rolava a meandr Ohře, které jsou určeny jako takzvané zelené zóny pro rekreaci a odpočinek. Oba byly otevřeny pro veřejnost loni v červnu. Nyní začala další akce, a to stavba krytého plaveckého areálu za KV Arenou. Náklady se pohybují kolem 270 milionů korun. Centrum bude v komplexu KV Arena a využije i technologické zařízení arény.
0 komentářů
přidat komentář