K. Vary bude stát zajištění nestabilních svahů 24 milionů

Zdroj
Vladimír Meluzín
Vložil
ČTK
07.06.2009 14:20
Karlovy Vary


Karlovy Vary - Karlovy Vary letos zaplatí za zabezpečení nestabilních svahů a opěrných zdí převážně v lázeňské části města více než 24 milionů korun. Nejnákladnější akcí je rekonstrukce svahu v ulici Na Vyhlídce, který by mohl sesuvem ohrozit komunikaci pod ním. Jeho zpevnění a současně i  vytvoření 50 parkovacích míst v jeho patě bude stát zhruba 9,4 milionu korun. ČTK o tom informoval primátor Werner Hauptmann.
    Další erozi svahu Na Vyhlídce má zabránit soustava takzvaných gabionových zdí, které tady postaví do letošního listopadu společnost Algon. Firma zvítězila ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásilo šest firem. Jejich nabídka se pohybovala mezi 9,4 milionu až 13,6 milionu korun, uvedl primátor. "Zpevnění svahu současně vyřeší nedostatek parkovacích míst v ulici. Motoristé si je dokonce ve svahu vykopávali," poznamenal Hauptmann.
    Stavební práce Na Vyhlídce se budou odehrávat bez přerušení provozu na silnici, která je jedinou přímou spojnicí mezi lázeňskými sanatorii v oblasti pod Imperialem. Motoristé proto musí počítat s horším průjezdem. Smlouvy za více než 3,1 milionu korun jsou uzavřené i na opravy opěrných zdí v ulicích Bezručova, Na Nebozízku, Táborské a U Imperialu. Na opravy zdí město získalo asi 8,3 milionu korun ze Státního fondu životního prostředí.
    Na opravy opěrných zdí vynaložilo město v letech 2005 až 2008 více než 46 milionů korun. Opravilo za ně například svah v Moravské ulici, jenž hrozil sesutím. Nyní mu v tom brání nová opěrná zeď za 4,1 milionu korun. Obdobná situace byla v Ondříčkově ulici, kde přišla obnova původní opěrky asi na 4,3 milionu korun. V karlovarském katastru je na 33 kilometrů zdí, což je zhruba 127.000 metrů krychlových kamene a dalšího stavebního materiálu. Z toho přes polovina zdí je majetkem města.
0 komentářů
přidat komentář