K přesunu nádraží v Brně dostali úředníci kolem 80 odvolání

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
13.03.2007 20:30
Brno

Brno - Úředníci brněnského magistrátu se v nejbližších týdnech začnou probírat stohy dokumentů, které se vztahují k rekonstrukci brněnské železnice a přesunu nádraží. Mimo jiné budou rozhodovat o oprávněnosti asi 80 odvolání, která proti územnímu rozhodnutí stavebního úřadu Brna-střed podali jednotlivci i ekologové. Magistrát má rozhodnout v šedesátidenní lhůtě. Zatím není jisté, zda to stihne, nebo bude žádat o prodloužení termínu, řekla dnes ČTK vedoucí odboru územního a stavebního řízení Eva Řehořková.

    Územní rozhodnutí, klíčový dokument, bez nějž nelze stavět ani žádat o evropské peníze, vydali na stavebním úřadu městské části Brno-střed koncem listopadu. Poté běžela lhůta pro odvolání a začátkem minulého týdne dostal veškeré spisy odvolací orgán, jímž je brněnský magistrát. Dokumentů bylo tolik, že je museli přivézt na vozíku. Územní řízení o přestavbě brněnské železnice je patrně největším, jaké kdy úředníci na stavebních úřadech v Česku vedli.
    Podle Řehořkové stanoví zákon několik možností, jak mohou úředníci v odvolacím řízení rozhodnout. Mohou potvrdit souhlasné rozhodnutí stavebního úřadu v Brně-střed; v  tom případě by investor mohl žádat o stavební povolení. Druhou možností je změna rozhodnutí, třetí jeho zrušení a vrácení k novému projednání.
    Kdyby úředníci zjistili, že některou z námitek není možné posoudit, protože k tomu chybějí například znalecké posudky, mohou požádat investora o jejich dopracování. Pak by ovšem musel úřad účastníky řízení s novými zjištěními seznámit a ponechat jim čas na vyjádření.
    Rekonstrukce brněnské železniční křižovatky a s ní spojený přesun hlavního nádraží o kilometr na jih má už dnes oproti původním plánu několikaměsíční skluz. Územní rozhodnutí měli na stavebním úřadu Brna-střed původně vydat loni v červnu, kvůli úředním chybám to ale stihli až v listopadu.
    Toto rozhodnutí chtějí navíc napadnout ekologové. Mají za to, že pracovníci radnice Brno-střed nevyvěsili na úřední desce rozhodnutí způsobem, který jim ukládá zákon, a chtějí kvůli tomu podat trestní oznámení. ČTK to dnes potvrdil Miroslav Patrik z ekologické organizace Děti Země. Místostarostka městské části Dagmar Hrubá (ODS) už dříve pochybení odmítla.
0 komentářů
přidat komentář

Související články