Joonas Ahonen a Björn Wilker na Kunstkolchozu v Mikulovicích

Zdroj
4AM Fórum pro architekturu a média
Vložil
Tisková zpráva
29.04.2014 09:45
f.e.a. forum experimentelle architektur wien + 4AM Fórum pro architekturu a média Vás zvou tento víkend do Kunstkolchozu v Mikulovicích u Znojma /////

+++++++++++++++++++++++++
48°57'35.948"N, 16°5'37.547"E
+++++++++++++++++++++++++

milí lidé,


kkm25, kolchoz umění v mikulovicích u znojma,
 vás zve na dva koncerty a dvě zahradní slavnosti.*


JOONAS AHONEN** zahraje v sobotu 3. května 2014 v 17:17 hod. v kulturním domě v mikulovicích diabelliho variace od ludwiga van beethovena.***

BJÖRN WILKER**** zahraje rebonds A et B od iannisa xenakisa:*****
v neděli 4. května 2014 ve 14:14 hod. v koncertní stodole kolchozu umění v mikulovicich (61 733 mikulovice 25 u znojma).
vstup volný!*****

poznámky:
*) slavnosti budou doprovázeny zajímavými přednáškami, které jsou spojeny s projektem urbo kune, hlavního města spojených států evropských a urbanistickou operou jeden den a jedna hodina v urbo kune, která bude uvedena 5. května 2015 v kolíně nad rýnem.
**) joonas ahonen je pianista světového významu a člen souboru klangforum wien. zahraje na kladívkový klavír z roku 1836, jediný historicky dochovaný nástroj tohoto typu ve vídni.
***) joonas ahonen zahraje původní verzi 33 variací na valčík, kterou beethoveen komponoval pro kladívkový klavír 1819-1823 pro vídeňského skladatele a hudebního vydavatele antona diabelliho. těchto 33 variací je považováno „za největší dílo klavirní hudby, která kdy byla zkomponována“, jak to vyjádřil pianista alfred brendel. je to tak obtížná skladba, že se casto označuje za neproveditelnou. je to beethovenova posledni skladba.
****) björn wilker je virtuoz na bicí nástroje světového významu a člen orchestru klangforum wien. zahraje skladbu řecko-francouzkého architekta a hudebního skladatele iannise xennakise z roku 1989. ten spolupracoval s le corbusierem na několika důležitých stavbách, které byly navrhovány na základě hudebních principů. tento koncert souvisí s malou výstavou korespondence le corbusiera s firmou baťa ve zlíně. tato korespondence byla nedávno objevena a bude díky ochotě nejmenovaného sběratele poprvé vystavena veřejně.
*****) kkm25-bistro, čili občerstvení a nápoje, jsou take bezplatné.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář