Jiráskovo náměstí opět ožije hrami, sportem i hudbou

Zdroj
David Brabec, Pěstuj prostor, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
06.09.2017 07:15
Již podruhé se v sobotu 9. září od 10 hodin v parku na plzeňském Jiráskově náměstí odehraje akce plná her, sportu a hudby „Jiráskovo náměstí žije“.

Od 10 do 17 hodin se tradičně můžete těšit na hry, sportovní a kreativní dílny pro děti i dospělé a další zábavu přichystanou Akademií nadání i skauty a skautkami ze střediska Ichthys. Příkladem jsou deskové hry, zábavná matematika či fyzika, skautské pexeso, uzlování, střelba na cíl nebo speciální dílna „Není město jako město“ uspořádaná Nadací Proměny Karla Komárka. Program doplní živá hudební vystoupení a netradiční zážitková architektonicko-akrobatická vycházka, kterou připravil spolek Pěstuj prostor s Žongléros Ansámbl. V 17.30 vypukne přátelský fotbalový turnaj, do kterého se může přihlásit každý – buď na místě, nebo předem na e-mail info@pestujprostor.cz. Během akce budou souběžně k vidění dvě výstavy – „Paměť II.“, mapující historii Jiráskova náměstí a vzpomínky místních obyvatel, a výstava soutěžních návrhů z architektonické soutěže na obnovu Jiráskova náměstí.

Akci pořádají spolek Pěstuj prostor, Akademie Nadání, Junák – český skaut: středisko Ichthys Plzeň, Žongléros Ansámbl a Nadace Proměny Karla Komárka za podpory Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany a Kláštera dominikánů Plzeň v rámci projektu Obnova Jiráskova náměstí a klášterní zahrady v Plzni.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články