Jilemnice se díky dotaci z evropských fondů dočká opravy náměstí

Vložil
ČTK
20.04.2009 14:35
Praha

Jilemnice (Semilsko) - Masarykovo náměstí v Jilemnici se ještě letos dočká díky dotaci z evropských fondů rekonstrukce. Přijde na 25 milionů korun a měla by přispět k výraznému zklidnění oblasti. Náměstí dnes slouží hlavně jako parkoviště, kolem kašny ale vznikne klidová zóna se stromy a parkovacích míst ubude, řekl dnes ČTK jilemnický starosta Vladimír Richter. Jilemnickou radnici podle něj projekt přijde na necelých pět milionů korun.

    Rekonstrukce náměstí není jedinou stavební akcí, která letos zkomplikuje život ve městě. V minulých dnech začaly také práce na velkém projektu Čistá Jizera. Město dobuduje nebo opraví asi 4,5 kilometru kanalizací, aby splnilo přísné evropské normy. Bude to stát 56 milionů korun. "I na tento projekt přispěly velkou měrou evropské fondy, radnice bude muset ze svého zaplatit kolem 16 milionů korun," dodal Richter.
    Jilemnice má necelých 6000 obyvatel a loni hospodařila s rozpočtem téměř 200 milionů korun. Město nominované na Historické město roku 2008 opravuje také bývalý zámecký pivovar, který poslouží jako muzeum i prostor pro společenské akce. Na projekt za 40 milionů korun získalo dotaci z takzvaných norských fondů. I přesto, že radnici letos čekají velké investice, podle Richtera je Jilemnice zvládne bez velkého zadlužení. "Prostředky na spoluúčast máme v rozpočtu připravené, půjčit si chceme jen na jejich předfinancování," dodal Richter.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Rekonstrukce namesti
Sustek jan
26.04.09 06:03
zobrazit všechny komentáře