Jihlava zahájila prodej parcel pro rodinné domy

Vložil
ČTK
19.07.2006 22:45
Jihlava

Jihlava - Jihlavský magistrát zahájil prodej parcel pro výstavbu 39 atriových rodinných domů v Heleníně. Nabídka bytů v bytových domech podle mluvčího magistrátu Radka Tulise už totiž převyšuje poptávku. Zájem je o individuální výstavbu. Zcela vyprodáno je třeba 81 parcel řadových rodinných domů v lokalitě U Mlékárny. Celková rozloha pozemku v Heleníně, který bude kompletně zasíťován a rozprodáván, je 24.500 metrů, řekl dnes mluvčí ČTK.

Metr stavebního pozemku se bude prodávat za 1250 korun. Běžná cena 'zasíťovaných' parcel na Vysočině se pohybuje kolem 700 korun. V jihlavské ceně je ovšem zahrnutý i projekt, či platné stavební povolení. "Vzhled domů a ráz celé lokality je daný jednotným projektem, majitel má možnost ovlivňovat vnitřní dispozice domu," upozornil mluvčí.
Velikosti parcel jsou od zhruba 300 do 520 metrů. Součástí pozemku je také předzahrádka o velikosti asi 100 metrů, která zůstane ve vlastnictví města. Vlastníkům stavby bude umožněno její užívání. Uložení inženýrských sítí skončí v září. Na podzim, či na jaře tak může začít samotná výstavba.
"Jde o jednopodlažní domy tvořené dvěma křídly, v jednom se nachází garáž, obývací pokoj, kuchyně a pracovna. Ve druhém křídle tři pokoje, zimní zahrada a koupelna," popsal projekt architekt Tomáš Lakomý z útvaru hlavního architekta magistrátu. Ve vnitřním prostoru je situováno 120 metrů velké atrium, skryté zrakům sousedů.
V Jihlavě se podle Tulise za posledních sedm let postavilo asi 2000 nových bytů, soukromí investoři připravují výstavbu dalších stovek bytů.
0 komentářů
přidat komentář