Jaká bude příští tvář dejvického „Kulaťáku“?

Tento pátek politici i architekt oznámí nové informace

Zdroj
Tiskové centrum, Magistrátu hl. m. Prahy
Vložil
Tisková zpráva
07.09.2017 10:50
Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská, zástupce starosty MČ Praha 6 Martin Polách a pražský architekt Štěpán Toman ze společnosti Ting Architects představí tento pátek novinky v koncepci budoucích změn, kterými projde Vítězné náměstí v pražských Dejvicích.

Oba komunální politici společně s architektem Tomanem v nedávné době navštívili Londýn a setkali se s předními londýnskými architekty, kteří  mimo jiné navrhovali koncepci změn Trafalgarského náměstí a stojí za mnoha změnami které v současné době mění Londýn a  jeho přístup k městským prostranstvím.

Proces změn které se odehrávají v Londýně jsou zajímavou inspirací v procesu vypisování soutěže na Vítězné náměstí. „Bylo pro nás poučné projít celý proces transformace velkého náměstí jako je Trafalgar square. Zkušenosti z dokončeného projektu, který se dá zpětně hodnotit, jsou neocenitelné. Uvědomovali jsme si při tom  případná úskalí našeho projektu a ujasnili si, na co dát pozor,“ prohlásil architekt Štěpán Toman ze společnosti Ting Architects.

Na páteční prezentaci novinek rovněž zástupce MČ Praha 6 Martin Polách zveřejní i výsledky participačního průzkumu, jak na chystanou přeměnu Kulaťáku hledí obyvatelé Prahy 6, kteří bydlí v jeho okolí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články