Iglavia Park v Jihlavě se začne stavět v příštím roce

Vložil
ČTK
06.08.2009 13:05
Ústí nad Labem

Jihlava - Příští rok zřejmě začne v Jihlavě výstavba obchodně-administrativního centra Iglavia Park. Z předpokládaných 5000 čtverečních metrů kancelářských a maloobchodních ploch by do poloviny roku 2010 měla být předem pronajata už polovina. Dokončení sedmipatrové budovy se dvěma podzemními podlažími je plánováno na druhou polovinu roku 2012, sdělil dnes ČTK Jiří Hlinka ze společnosti SMART Communication. Investice v první fázi dosáhnou 700 milionů korun.
    Za projektem stojí akciová společnost PSJ. Architektonický návrh pochází z ateliéru Pelčák a partner. Skupina PSJ včetně dceřiných firem si v Iglavia Parku předem pronajala už přes 2000 čtverečních metrů kanceláří.
    Jihlava podle Hlinky patří k posledním krajským městům, v nichž chybí kvalitní administrativní prostory. "Přitom do centra Vysočiny zamířila v posledních letech řada významných firem evropského i světového významu," dodal Hlinka.
    Podle Dity Korčiánové ze společnosti Labartt Properties, která má na starosti pronájem objektu, bude stavba dimenzována jako nízkoenergetická, což pro nájemce znamená nižší poplatky za energie. "Jihlava je lákavá i díky nižším průměrným mzdám a dostupnosti kvalifikovaných zaměstnanců. Výhodou je i napojení na dálnici D1 s hodinovou dojezdovou vzdáleností do Brna či Prahy, stejně jako rychlostní komunikace E59 do Vídně," uvedla Korčiánová. Iglavia Park podle ní nabídne komplexní infrastrukturu včetně velkokapacitních garáží.
    Stavba Iglavia Parku bude rozdělena na tři etapy. Náklady na vybudování celého centra s několika výškovými budovami se odhadují na 1,5 až dvě miliardy korun. Součástí parku bude i nynější výšková administrativní budova PSJ.
0 komentářů
přidat komentář