Hronov letos dokončí opravu náměstí za 65 milionů korun

Vložil
ČTK
24.02.2009 11:05
Pardubice

Hronov (Náchodsko) - Rozsáhlé opravy v centru Hronova na Náchodsku, které začaly loni na podzim, by měly skončit do poloviny letošního října. Náklady na revitalizaci dosáhnou 65 milionů korun, přes 90 procent z této sumy získala radnice z evropských dotací. ČTK to dnes řekla starostka Hronova Hana Nedvědová.

    "Nyní jsou kvůli sněhu stavební práce přerušeny, znovu pracovat na rekonstrukci kanalizace by se mělo začít v příštím týdnu. Zhruba dvě třetiny náměstí by měly být opraveny do poloviny července, zbytek bude dokončen do poloviny října," řekla. Projekt kromě stavebních úprav počítá také s přeložením a odizolováním schodiště u Jiráskova divadla a částečnými úpravami na autobusovém nádraží.
    Kvůli stavebním pracím je v centru Hronova složitá situace s parkováním a na náměstí jsou komplikace s dopravní obslužností. "Vybudovali jsme odstavné parkoviště a přijali různá opatření, ale situace je složitá, ale musíme to všichni ještě vydržet," řekla starostka.
    Podle ní by Hronov, který má 6500 obyvatel, nebyl bez evropské dotace schopen zvládnout opravu náměstí najednou a musel by postupovat po etapách. "Jsme rádi, že jsme dotaci získali, na letošní rok připadá 650. výročí od první písemné zmínky o našem městě a nové náměstí bude pro město dobrým dárkem," řekla Nedvědová.
0 komentářů
přidat komentář

Související články