Hospic v Brně chce rozšířit služby rekonstrukcí za 70 milionů

Vložil
ČTK
06.02.2019 08:10
Brno


Brno - Hospic svaté Alžběty v Brně plánuje za 70 milionů korun rekonstrukci a dostavbu svého sídla, aby mohl rozšířit služby pro pacienty například s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence. Rekonstrukcí vznikne 21 pokojů s 23 lůžky. Brno mu na to dá pět milionů korun a půjčí 15 milionů, které hospic poté vrátí z peněz získaných od státu a kraje. ČTK to dnes řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Za hospic potvrdil ČTK informace o rekonstrukci Pavel Kosorin.


Rekonstrukce a rozšíření služeb má vyjít na 70 milionů, z toho zhruba polovinu hospic získal z Evropské unie. "My to podpoříme pěti miliony a dalších 15 milionů poskytneme jako návratnou půjčku. Oni nám to potom vrátí, ale zatím mají u kraje a státu o peníze pouze požádáno, nemají zatím nic přiznáno," uvedla Vaňková.

Podle ní hospic dostane kolem 35 milionů z Evropské unie. "Nutno podotknout, že se mu podařilo získat i peníze od soukromých investorů," poznamenala Vaňková.

Hospic, který se stará o umírající lidi, má kapacitu 22 lůžek a předloni poskytl péči více než 200 klientům. Vedle toho poskytuje také služby domácího hospice Tabita, který se předloni postaral o více než 230 pacientů, za kterými lékaři, sestry nebo sociální pracovníci docházeli domů. V hospici funguje i poradna nebo půjčovna zdravotních pomůcek. Jeho nová investice má přinést pomoc také pacientům s těžkou formou kognitivní poruchy jako Alzheimerovou nemocí nebo demencí. O tyto pacienty se vesměs starají rodinní příslušníci, nové prostory hospice s více než 20 pokoji mají sloužit pacientům do doby, než péči o ně opět převezmou členové rodiny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články