Hlinsko chce bývalé učiliště přestavět na kulturní zařízení

Vložil
ČTK
30.05.2008 15:45
Praha

Hlinsko (Chrudimsko) - Radnice v Hlinsku na Chrudimsku plánuje bývalé učiliště získané z majetku kraje přestavět na víceúčelové kulturní zařízení, které v desetitisícovém městě dosud chybí. Měly by se v něm koncentrovat všechny akce a činnosti, pro něž zatím město prostory musí pronajímat. ČTK to dnes řekla starostka Magda Křivanová.

    "Především tam musí být víceúčelový hlavní sál, který by měl sloužit jako divadelní prostor a zároveň jako společenský sál. Potom tam potřebujeme umístit kino, zřejmě digitální nebo v komornější podobě kinokavárny, a Městský kulturní klub. Rádi bychom získali i prostory pro výuku," uvedla Křivanová.
    Hlinsko dosud podobné zařízení nemělo, pro kulturní či vzdělávací akce si pronajímalo sály tělovýchovných organizací Orel a Sokol. Soukromé je ve městě i kino.
    Třípatrové učiliště stojí nedaleko středu města, za objektem je rozsáhlá volná plocha, navíc je v okolí dostatek parkovacích míst u prodejen obchodních řetězců. "Chtěli bychom objekt přestavět a dostavět kulturní sál a začít ho využívat jako víceúčelové kulturní zařízení. Záměr již schválili zastupitelé," uvedla Křivanová. Radnice si nechá zpracovat studii přestavby budovy fakultou architektury v Brně. Pokud se myšlenka ukáže reálná, bude následovat stavební projekt.
    Náklady rekonstrukce starostka odhaduje na 50 až 70 milionů korun, část chce radnice získat z evropských fondů. Stavět by se začalo zřejmě nejdříve počátkem roku 2010. Provozovatelem zařízení by pravděpodobně byl Městský kulturní klub spolu s dalšími partnery.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Hlinsko
někdo
31.05.08 09:14
zobrazit všechny komentáře