Hejtman Rath chce severní obchvat Prahy přes Středočeský kraj

Vložil
ČTK
04.11.2008 00:10
Praha

Praha - Budoucí hejtman Středočeského kraje David Rath přišel podle serveru Hospodářských novin s novým plánem, který by postavil na hlavu osm let příprav severní části obchvatu Prahy. Jako vítěz krajských voleb chce prosadit vedení komunikace přes území Středočeského kraje. Pražský magistrát řízený ODS přitom podporuje obchvat vedený přes městskou část Suchdol, píše iHned.cz.
    Rath by raději vedl chybějící část dálničního prstence dál od metropole, kde by jako hejtman Středočeského kraje měl na dvacetimiliardovou zakázku větší vliv. "Naše varianta vychází levněji," cituje server Ratha.
    Pražský primátor Pavel Bém i odstupující středočeský hejtman Petr Bendl nechtěli Rathův nápad komentovat. Bude-li Rath trvat na svém, může se stavba přinejmenším zdržet, píše server. Aby se celý obchvat dokončil, musí se územní plány sjednotit, aby bylo jasné, jak se nová část obchvatu napojí na tu již existující.
    I kdyby Rath své politické protivníky jen provokoval, teď mu pomohl i Nejvyšší správní soud. Zpochybnil územní plán, na němž stojí Bémova varianta, připomněl iHned.cz.
    Proti variantě severního obchvatu metropole prosazované magistrátem jsou radnice v Suchdole a Dolních Chabrech a některá občanská sdružení. Podporují ji naopak Praha 6, 7, 8 a 13, přilehlé středočeské obce a několik dalších sdružení a také ministerstvo dopravy. "Pokud by se prosadila jiná, znamenalo by to aspoň pět let zpoždění," upozornil mluvčí MD Karel Hanzelka.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
chropt...
Jakub Filip Novák
04.11.08 01:55
zobrazit všechny komentáře

Související články