Havlíčkův Brod přichystá další lokalitu pro stavbu rodinných domů

Zdroj
Věra Stejskalová
Vložil
ČTK
12.07.2006 16:05
Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod - Havlíčkův Brod chystá další lokalitu pro stavbu rodinných domů. Občanům chce nabídnout 19 parcel na Spálené stráni. Vybudování technických sítí bude stát 5,7 milionu korun. Radnice již vybrala dodavatelskou firmu a na stavbu požádala o státní dotaci, řekl dnes ČTK místostarosta Libor Honzárek. Ve městě je o stavění zájem, ale radnice už připravené parcely nemá. Na podporu další bytové výstavby by chtěla výhledově použít peníze za prodej městských bytů.
Podle Honzárka stavební pozemky ve městě nabízí i soukromé firmy. Jejich tržní cena je poměrně vysoká - za metr čtvereční se platí 800 až 1000 korun. Radnice dříve prodávala parcely za 500 korun u řadových domků, pozemky na samostatné domy byly o 150 korun dražší. Pro nové parcely ještě nebyly ceny stanoveny. Podle Honzárka by díky iniciativě města měli mít možnost ve městě stavět i mladší lidé, kteří zakládají rodiny.
Na Spálené stráni vzniknou parcely pro 11 samostatných domů a osm řadových domů. Zahájení stavby bude záviset na rozhodnutí o udělení dotace, podotkl Honzárek. Pokud město uspěje, měly by být práce provedeny do října 2007. Během uplynulých šesti let město v této lokalitě připravilo parcely pro 22 domů a 52 řadových domů. Investice převýšila 33 milionů, z toho stát uhradil 5,9 milionu.
Radnice nyní prověřuje další pozemky vhodné pro bytovou zástavbu, komplexní zprávu by mělo zastupitelstvo dostat před podzimními komunálními volbami. Několik hektarů vhodných pozemků je například mezi ulicemi Ledečská a Roskožská. Na přípravu by město mohlo použít i peníze, které dostane za privatizaci více než 400 bytů. Příjem do rozpočtu by se měl pohybovat kolem 80 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář