Hasiči v Broumově získali novou stanici za 18,5 milionu

Vložil
ČTK
21.11.2006 13:45
Hradec Králové

Hradec Králové - Hasiči v Broumově na Náchodsku dnes převzali do užívání novou stanici, která vznikla v budově dříve využívané celní správou. Součástí rekonstrukce byla také dostavba garáží pro výjezdovou techniku. Stavební práce, které začaly v listopadu 2005 a skončily v říjnu letošního roku, stály 18,5 milionu korun. ČTK to dnes řekla mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková.

    V novém objektu naleznou hasiči oproti původnímu působišti lepší zázemí, v objektu je například posilovna či venkovní hřiště pro udržování fyzické kondice. V budově bude mít prostory také jednotka broumovských dobrovolných hasičů. "Nová stanice disponuje celkem šesti garážovými stáními, součástí je také dílenské zázemí," uvedla Žahourková.
    Profesionální hasiči v osmitisícovém Broumově působí od roku 1974, na stanici pracuje 16 lidí. Hasiči z broumovské stanice často zasahují například v  nedalekých Broumovských a Adršpašsko-teplických skalách.
    Významným zlepšením zázemí hasičů v Královéhradeckém kraji byla v roce 2005 výstavba nového operačního střediska na okraji Hradce Králové. Výstavba stála 75 milionů korun, v budově je kromě dispečinku také prostor pro jednání krizových štábů Královéhradeckého kraje a krajského města. Na operační středisko hasičů by měla navázat výstavba pobočné požární stanice, ze které by hasiči mohli snadněji vyjíždět k zásahům na budované dálnici D11, ministerstvo vnitra ale na stavbu za přibližně 50 milionů korun dosud neuvolnilo prostředky.
0 komentářů
přidat komentář