Hasiče z Tachova čeká stěhování, nová stanice se dokončuje

Zdroj
Eva Barborková
Vložil
ČTK
02.11.2010 12:25
Tachov

Tachov - Největší profesionální jednotka hasičů z Tachovska už plánuje přesun do nové požární stanice. Moderní budova za 82 milionů korun, jež se druhým rokem staví na zelené louce na okraji Tachova, by mohla být zkolaudována ještě letos v prosinci. Nahradí nevyhovující stanici v centru. Hasiči se tak konečně dočkají lepšího zázemí, techniku k zajištění náročných zásahů budou mít navíc pod jednou střechou. ČTK o tom řekl Jaroslav Klíma, šéf tachovských hasičů.

    "Do konce roku by měla být hotová. Poloha nové stanice je výhodnější z hlediska zásahové činnosti. Nachází se u výjezdu z města. Přinese nám prostory pro výcvik, školení, lepší sociální podmínky," uvedl. Nynější objekt v Hornické ulici potřebám sboru nevyhovuje.
    Nová stanice vzniká u výjezdu z města ve směru na Plzeň, pozemek zakoupili hasiči v roce 2008 od radnice. Stavbu financují ze svých zdrojů, jež poskytlo ministerstvo vnitra. O projektu se údajně rozhodlo takzvaně "za pět minut 12", nyní v době úspor by už neměl šanci. Moderní objekt bude mít garáže, myčku, zázemí pro hasiče, sklady a dílnu. Konečně hasiči umístí techniku do jedné budovy, až dosud využívali pro její garážování několik objektů rozmístěných různě po městě.
    O osudu takzvané staré stanice v centru města, kterou využívá sbor nyní, zatím rozhodnuto není. "Mohla by opět sloužit dobrovolným hasičům, kteří tam byli původně," dodal Klíma. Podle starosty města Ladislava Macáka radnice vyjednává o objektu se státem. "Ideální by bylo, kdyby ji město získalo bezplatně převodem," uvedl starosta. Pravděpodobnější je ale forma nájmu. Město by do objektu chtělo přesunout také pult kamerové ochrany.
    Podle Klímy dokončení nové stanice nenavýší počet hasičů. V Tachově nyní slouží v jedné směně 13 lidí, sbor funguje na tři směny. Druhá profesionální jednotka hasičů v okrese se nachází ve Stříbře, kde je na směnu určeno pět lidí. Vedle profesionálů působí na Tachovsku kolem pěti desítek sborů dobrovolných hasičů.
0 komentářů
přidat komentář