H. Králové vypsal soutěž na ideu nového územního plánu

Vložil
ČTK
01.03.2010 14:55
Hradec Králové

Hradec Králové - Radnice stotisícového Hradce Králové dnes vypsala soutěž na ideový návrh nového územního plánu města. Přihlásit se do ní mohou architekti z Česka i ze zahraničí. Návrhy mají odevzdat do konce května. Výsledky soutěže, která přijde asi na sedm milionů korun, by měly být známy do konce června. Pak teprve bude následovat tvorba vlastního územního plánu. ČTK to řekl mluvčí radnice Václav Svoboda.

    Ideový návrh má například říci, zda se má město například rozvíjet směrem k budoucí dálnici D11 nebo na jih k nedalekým Pardubicím. Ze studie by také mělo vyplynout, zda má v Hradci vzniknout klasická průmyslová zóna. Ta v nynějším územním plánu není. Dosud je rozvoj města namířen západním směrem k budoucí dálnici. Město čeká, že by mohlo dostat kolem 30 návrhů.
    Ideový návrh bude posuzovat odborná porota, konečné slovo budou mít rada a zastupitelstvo. Na vlastní zpracování územního plánu pak město vypíše samostatnou soutěž. Její vítěz bude muset vítěznou ideu do konkrétního územního plánu přenést. Náklady na vypracování vlastního územního plánu se odhadují na 20 milionů korun.
    Územní plán je základním dokumentem rozvoje města. Zatím se město a investoři řídí územním plánem z roku 2000. Každé město v Česku si přitom má do konce roku 2015 vypracovat nový územní plán nebo si musí udělat revizi současného. Hradec se rozhodl pro vytvoření nového plánu. Ten by pak určoval výstavbu ve městě na několik dalších desítek let.
0 komentářů
přidat komentář

Související články