Gočárovo hradecké gymnázium se připravuje na rekonstrukci

Vložil
ČTK
17.11.2011 21:20
Hradec Králové

Hradec Králové - Gymnázium J.K. Tyla v Hradci Králové dnes zahájilo stěhování do náhradních prostor v bývalém Ústavu hluchoněmých na Pospíšilově třídě. Budova gymnázia by se měla začít opravovat. Jako první se začaly stěhovat kabinety v nejvyšších patrech budovy, řekl ČTK ředitel gymnázia Robert Novák.
    "Začali jsme v osm ráno. Zapojili jsme stěhovací firmu s  deseti lidmi a dvěma nákladními auty. Pomáhá i šest zaměstnanců školy," uvedl Robert Novák.
    Královéhradecké Gymnázium J. K. Tyla se stěhuje podle původního plánu už nyní, přestože soutěž na jeho rekonstrukci kraj v říjnu zrušil. Výuku v náhradních prostorách gymnázium zahájí 23. listopadu. "Do soboty bychom chtěli přestěhovat všechny kanceláře a kabinety, potom se začnou stěhovat třídy. Už v sobotu také chceme zapojit počítače, aby byly připraveny pro výuku," řekl Robert Novák.
    Oprava památkově chráněné budovy gymnázia, vystavěné podle projektu významného architekta českého kubismu a funkcionalismu Josefa Gočára, by měla stát asi 100 milionů korun. Kraj tendr na opravy zrušil kvůli podezření, že takzvaná losovačka zužující výběr soutěžících byla zmanipulovaná. Na možné porušení zákona předtím kraj upozornila policie. Kraj vypsal nový tendr, který bude bez losování. Kvůli nové soutěži se zahájení opravy školy zdrží asi o čtyři měsíce, stavba by mohla začít v červnu či červenci 2012.
    Kraj do úprav bývalého ústavu hluchoněmých na Pospíšilově třídě, kam se gymnázium stěhuje, investoval 20 milionů korun. Gymnazisté budou po dobu rekonstrukce své školy využívat tělocvičnu stavební průmyslovky či jídelnu v  Hradecké ulici.
    Objekt ústavu hluchoněmých bude i po opravě gymnázia dál sloužit krajským středním školám. Po gymnazistech by měli objekt využívat studenti hradecké obchodní akademie. V první etapě rekonstrukce objektu upravili stavbaři v budově z 19. století její vnitřní dispozice. "Vzniklo 34 nových učeben a 20 kabinetů a kanceláří. Dále stavbaři zmodernizovali všechny rozvody, zavedli nové datové sítě, opravili výtah či vybudovali sociální zařízení. Další etapy rekonstrukce se plánují později," uvedl nedávno náměstek hejtmana Vladimír Derner.
0 komentářů
přidat komentář

Související články