Funkcionalistická vila od architekta Vladimíra Beneše je na prodej

Vložil
Tisková zpráva
28.08.2012 10:40
Vladimír Beneš

Staňte se majitelem rodinné vily, která zaujímá vyjímečné postavení v domácí architektuře pozdních třicátých let a je nejzdařilejším dílem českých praktikantů u Le Corbusiera.

Nabízíme k prodeji původní, atraktivní rodinnou vilu, která je dílem architekta Vladimíra Beneše a byla postavena v letech 1939 – 1940. Představovala ve své době osobité zhodnocení nejprogresivnějších podnětů evropské architektury a i dnes je stále aktuální. Architektonický návrh vznikal po dobu působení Vladimíra Beneše v ateliéru Le Corbusiera v Paříži od roku 1936 a z této doby se dochovalo i několik nákresů Le Corbusiera pro realizaci uvedené vily.

Vila se nachází v klidné lesnaté lokalitě na severovýchod od Brna. Vila je zachována ve své  autentické podobě, je udržovaná a je v dobrém stavu. V roce 2012 byla vyhlášena pro svou architektonickou a historickou hodnotu za kulturní památku s možností čerpání finančních dotací.

Stavba je umístěna v mírném jihovýchodním svahu a díky vzrostlým stromům a zeleni okolo je zcela anonymní. Zajímavě řešené stavební prvky v celkovém pojetí vytváří harmonický celek (zejména předsunutý balkon v průčelí, který je přístupný z patra úzkým můstkem, venkovní schodiště na zahradní straně). Vila kombinuje materiály beton, kámen (kyklopské zdivo), ocel (nosná konstrukce) a sklo (pásová okna, kruhové luxfery a úzká ventilační okénka). Dispozice přízemí je navržena jako samostatná bytová jednotka 1+kk se sociálním zázemím a další samostatný pokoj sloužící jako pracovna. Tyto dvě bytové jednotky dělí průchod k venkovnímu krytému dvouramennému schodišti do patra. V patře se nachází velký souvislý obývací prostor, zbytek zaujímá kuchyň, ložnice, předsíň a sociální zázemí (samostatná koupelna a WC). Dům je částečně podsklepen, na úrovni sklepa je umístěna garáž pro jedno vozidlo. Před vilou se nachází okrasná zahrada (517 m²) s dlážděnou parkovací plochou pro dvě vozidla. Z druhé strany vily je ovocná zahrada o rozloze 1800 m² s možností samostatného přístupu a autentický zahradní domek, který je součástí původního architektonického projektu.

Nádherné bydlení v přírodním lesnatém prostředí v těsné blízkosti Brna s výhledem do zeleně v architektonicky osobitém domě vhodném i pro reprezentativní účely.

Dům je napojen na plynový řád a je plynem i vytápěn. Voda je do domu přiváděna ze studny, vodovodní přípojka je na vlastním pozemku. Kanalizace veřejná do ČOV. Elektřina 220V / 380V. Výborná dostupnost do Brna (6 km), IDS. V místě obchod, mateřská školka, koupaliště, tenisové kurty, jezdecká škola.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Prodáno.
Dana Dvořáková
16.05.17 12:03
zobrazit všechny komentáře