František Mikeš bude od pátku náměstkem ministra kultury

Vložil
ČTK
15.03.2007 18:25
Plzeň

Praha - Novým náměstkem ministra kultury Václava Jehličky (KDU-ČSL) bude od pátku bývalý starosta Českého Krumlova František Mikeš (ODS). Bude mít na starost sekci kulturního dědictví.
    Mikeš již v úřadě pracuje několik týdnů. Během té doby ještě absolvoval soudní jednání. Českobudějovický krajský soud jej však spolu s předchůdcem ve funkci českokrumlovského starosty Antonínem Princem v úterý znovu zprostil obžaloby z úvěrového podvodu a zneužití pravomoci veřejného činitele.
    Spolu s šéfem městských investic čelili obžalobě kvůli chybnému čerpání dotací na opravu sportovní haly poničené povodněmi. Soud už jednou obžalované osvobodil, vrchní soud ale rozsudek zrušil.
    Nynější rozhodnutí krajského soudu není pravomocné. Všichni obžalovaní se práva na odvolání vzdali. Státní zástupce Roman Tibitanzl si ponechal zákonnou lhůtu na odvolání. "Uvidíme, zda odvolání bude podáno, nebo ne, ale upřímně řečeno lze očekávat, že bude, protože důkazní situace se od posledně nezměnila," řekl novinářům Tibitanzl.
    Mikeš při úterním zahájení líčení uvedl, že chce se jmenováním do funkce náměstka počkat až po očištění svého jména. "Můj štít je čistý a mám právo i dobrý pocit přijmout práci na ministerstvu kultury. A myslím si, že mohu být i z hlediska svých minulých funkcí a své minulé práce pro toto ministerstvo právě v této době i docela přínosem," řekl novinářům.
    O Mikešovi se koncem ledna spekulovalo i jako o případném prvním náměstkovi ministra financí; tato křesla u ministrů nominovaných za lidovou stranu měla na základě politických dohod nominovat ODS.
0 komentářů
přidat komentář