Festival Open house otevře zajímavé stavby z historie i dneška

Vložil
ČTK
16.05.2015 08:15
Praha

Praha - Pro milovníky architektury se dnes v Praze otevřou tři desítky staveb, do kterých se běžně podívat nemohou. Začíná dvoudenní festival Open House, který po vzoru zahraniční akce chce ukazovat nejen významné historické stavby, ale i ty moderní a současné.

    Otevřené budou státní a vládní úřady, galerijní prostory, církevní památky, administrativní budovy, nájemní domy i stavby, jejichž funkce se změnila třeba z původně průmyslových objektů. Do festivalu se zapojily například Kramářova vila a Invalidovna, o něž má veřejnost při každém otevření velký zájem.
    Otevřou se také elektrárna na Štvanici, klášter sv. Anežky, funkcionalistický Dům odborových svazů, budovy od Karla Pragera v Emauzích, kde dnes sídlí Institut plánování a rozvoje Prahy, budovy ministerstva zemědělství a průmyslu, Tančící dům a z nejnovějších staveb třeba Main Point a Danube House v Karlíně, holešovický ArtGen nebo Florentinum na Florenci.
    Budovy budou otevřeny dnes a v neděli od 10:00 do 18:00 hodin. Zájemcům je k dispozici tištěný katalog, jenž je dostupný i na stránce www.openhousepraha.cz. Infocentrum bude v hotelu Fusion v Jindřišské ulici; některé z jeho pokojů si zájemci budou moci také prohlédnout. Festival vznikl v roce 1992 v Londýně jako snaha o posílení vztahu laické veřejnosti k místu a městu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články