Epopej se nemá stěhovat, myslí si pražský vítěz voleb

Vložil
ČTK
19.10.2010 12:30
Praha

Praha - Vedení TOP 09, která vyhrála volby v Praze, podle dnešní Mladé fronty Dnes (MfD) nesouhlasí se stěhováním Slovanské epopeje. Představitelé pražské TOP 09 si myslí, že gigantické Muchovo dílo má zůstat v Moravském Krumlově do té doby, než hlavní město postaví důstojnou budovu pro jeho trvalé vystavení, uvádí deník.

    "Chceme dát Krumlovu čas. Muchova plátna sice patří hlavnímu městu, ale nelíbí se nám způsob, jakým měla být do Prahy přemístěna," cituje list předsedu pražské TOP 09 Františka Laudáta.
    S ním však nesouhlasí dosavadní radní pro kulturu Ondřej Pecha (ODS). "Radnice už zaplatila dost za přesun díla, bude těžké to teď zastavit," řekl Pecha. Deník připomíná, že Krumlov se stěhování brání, přestože část obrazů je už srolovaná a čeká jen na odvoz.
    Laudát přiznal, že zatím nemá problematiku nastudovanou. Podle něj však jde o to, aby Moravský Krumlov "nezažil takový šok", měl možnost se na odsun děl připravit a našel jiné těžiště cestovního ruchu.
    V Krumlově se o budoucím starostovi zatím jedná, ale nejpravděpodobnějím adeptem je podle MfD právě šéf místní TOP 09 Tomáš Třetina. Ten listu řekl, že chce Epopej zachovat na zámku. "Ať by volby vyhrál kdokoli, podpořil by její setrvání tam, kde je," prohlásil Třetina.
0 komentářů
přidat komentář

Související články