E15: Developer YIT koupil v Praze pozemek pro výstavbu 900 bytů

Vložil
ČTK
09.04.2015 10:50
Praha

zdroj: e15.cz

Praha - Rozsáhlý pozemek pro výstavbu 900 bytů koupil v Praze developer YIT Stavo. Uvedl to dnes deník E15. Projekt patří počtem bytů k největším stavbám aktuálně připravovaným v Praze. Výstavba má začít už letos na pomezí Vysočan a Hloubětína.

    Cenu za sedmihektarový pozemek a hotový projekt společnost YIT ani prodávající firma Imos development neuvedly. Podle E15 stál projekt stovky milionů korun a celková investice přijde YIT asi na několik miliard.
    Parcela mezi Kolbenovou ulicí a říčkou Rokytkou se nachází na místě původní prvorepublikové kolonie Čína. Dříve tam bývalo provizorní bydlení pro chudé z vyřazených železničních vagonů a později zahrádkářská kolonie. Pro YIT Stavo z finské skupiny YIT, která vstoupila na český trh v roce 2008, se jedná o zatím největší projekt v Česku. Posledním přírůstkem v pražském portfoliu firmy byl podle E15 projekt Green Motol o 137 bytech.
    Trh s novými byty v Praze v poslední době výrazně ožívá. Podle společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, což je meziročně o 18,6 procenta více. Developeři oživení využívají. Například Central Group chce v Letňanech postavit domy s více než 700 novými byty, developer Karlín Group plánuje v Modřanech vystavět novou čtvrť s 698 byty a firma Ekospol podle E15 koupila od skupiny CTY projekt na více než 800 bytů v Hostivaři.
0 komentářů
přidat komentář