Dostavba Slovanského gymnázia Olomouc začne letos

Vložil
ČTK
21.06.2011 22:45
Olomouc

Olomouc - Zřejmě ještě v letošním roce by měla začít dostavba Slovanského gymnázia v Olomouci. Ve dvorním traktu historické budovy má vyrůst čtyřpodlažní objekt, který nabídne moderní tělocvičnu, výdejnu stravy, odborné učebny i třídy. V současné době se dokončuje projektová dokumentace, investice by neměla přesáhnout částku 180 milionů korun, řekl dnes ČTK vedoucí odboru investic a evropských programů olomouckého hejtmanství Miroslav Kubín.
      "Projektová dokumentace má být dokončena zhruba do měsíce, o prázdninách se počítá s vyhlášením výběrového řízení na zhotovitele stavby. V optimistické variantě začnou stavební práce už letos," uvedl Kubín. Podle něj kraj na dostavbu využije peněz z úvěru od Evropské investiční banky.
      O potřebě další budovy se v gymnáziu mluví řadu let. Nahradí dosavadní dřevostavbu, která byla postavena v 70. letech minulého století jako provizorium. "Budova byla postavena na deset let a musíme ji využívat dodnes. Škola se od té doby rozrostla, kapacitně nám již objekty nestačí. V novém objektu vzniknou moderní odborné učebny chemie, fyziky, biologie včetně laboratoří či učebna výpočetní techniky," uvedl ředitel Slovanského gymnázia Radim Slouka. Učitelé i studenti netrpělivě čekají také na novou výdejnu stravy a tělocvičnu, neboť současné prostory nevyhovují potřebám. Výdejnu stravy budou využívat i další školy v  okolí. Zajímavostí bude plánované hřiště na střeše objektu.
      Gymnázium nyní sídlí v historickém objektu na třídě Jiřího z Poděbrad a v budově na Pasteurově ulici. "Na Pasteurově ulici je kapacita deset tříd, ale sídlí jich tam 14. Po výstavbě nového objektu bychom této budově ulevili. Do budoucna počítáme i s úpravami v historickém objektu, kde by vznikla moderní knihovna či společenský sál," doplnil Slouka.
      Slovanské gymnázium Olomouc je nejstarším zařízením svého druhu v Olomouci. V současné době ho navštěvuje necelých 1000 studentů z celé Moravy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články