Divadlo Continuo se od 14. srpna představí ve vodňanské cihelně

Zdroj
Jiří Borovička
Vložil
ČTK
07.08.2012 19:35
Praha - Už šestnáctý mezinárodní letní site-specific projekt uspořádá soubor Divadla Continuo v polovině srpna v prostorách bývalé cihelny ve Vodňanech. Představení volně inspirované textem Citadela Antoina de Saint-Exupéryho vznikne ve spolupráci s mladými umělci z celé Evropy, premiéru bude mít 14. srpna. ČTK to oznámila produkční Zuzana Bednarčiková.

    Sto let stará cihelna ve Vodňanech přestala sloužit svému účelu v 90. letech minulého století. Je opuštěným místem, které stále nese stopy své bývalé krásy, jež vznikala spojením funkčnosti a architektury. "Představ si svatební hostinu, když hosté i milenci odejdou. Za svítání vyvstane nepořádek, který tu zanechali. Rozbité džbány, převržené stoly, vyhaslý oheň, na všem je ustrnulý otisk zmatku," píše Saint-Exupéry.
    Podle režiséra představení a uměleckého vedoucího Divadla Continuo Pavla Štourače je jeho text mnohovrstevnatým dílem. "Vybrali jsme si ho jako vodítko pro hledání odpovědí na otázky spojené se stavem současné společnosti, civilizace a kultury, ale i všudypřítomné otázky, jež si člověk klade bez ohledu na dobu, v níž žije. Odpovědi však nehledáme ve slovech, ale snažíme se je najít v pohybu, tónech, rytmu a obrazech," charakterizoval inscenaci.
    Fyzické divadlo ve spojení s výtvarnou poetikou, všudypřítomný prach a písek, žízeň, touha, sny. To jsou ingredience, z nichž prý bude představení utkáno. Odehraje se na několika místech prostoru bývalé cihelny, v jejím exteriéru i interiéru, a bude mít podobu společného putování diváků a herců.
    Na přípravách se podílejí dvě desítky performerů, výtvarníků a hudebníků z 12 zemí Evropy - Česka, Slovenska, Maďarska, Polska, Ruska, Francie, Rakouska, Německa, Portugalska, Španělska, Itálie a Turecka. Inscenace vzniká tradičně na základě společných workshopů účastníků. Uskuteční se od 14. do 22. srpna vždy od 20:30 hodin ve vodňanské cihelně.
    V polovině července představili členové Continua v zahradě Slovanského domu v Praze představení o hledání Svatého Grálu, svobody a vykoupení. Malovický soubor využil vícežánrový projekt Archa naděje, který v polovině června uvedl v tomto prostoru sochař a muzikant Petr Schel. Odhalil tehdy monumentální plastiku archy, která slouží jako pódium. Continuo tam uvedlo starší projekt Finis Terrae, který je pohybovým, loutkovým a výtvarným pouličním představením. A zároveň montáží historických textů, fyzického herectví, živé hudby, rytmu a výtvarné poezie, stejně jako podobenství o dvou cestách - mužské a ženské, vnější a vnitřní. Po premiéře v Norimberku v dubnu 2009 se inscenace vydala na cestu po Evropě. Hrála se ve Francii, Německu, Polsku, Belgii, na Slovensku a řadě míst v České republice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články