Developer Crestyl staví v pražské Libni kanceláře za miliardu

Vložil
ČTK
07.11.2017 15:55


Praha - Developerská skupina Crestyl zahájila stavbu nové administrativní budovy DOCK in Three, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající v pražské Libni. Celková investice je přes miliardu korun. Projekt by měl být dokončen ve druhém čtvrtletí 2019. ČTK to dnes sdělil mluvčí firmy Ondřej Micka.


Šestipatrová budova bude stát kolem dvou slepých ramen Vltavy. Nabídne 16.000 metrů čtverečních kancelářských ploch, což zhruba odpovídá rozloze třetiny Václavského náměstí v Praze. Na dalších 1500 metrech čtverečních budou restaurace a služby. V podzemí bude téměř 200 parkovacích míst.

Spolu s dokončením administrativní budovy plánuje otevření relaxačního parku o rozloze jednoho hektaru v přímém sousedství.

Nově vznikající čtvrť DOCK je na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Je stavěna v několika etapách a nabídne celkem 120.000 metrů čtverečních kanceláří a bytů. Celkové náklady Crestyl odhaduje na 7,5 miliardy korun.

Podle údajů sdružení poradenských firem Prague Research Forum bylo na konci prvního pololetí v Praze ve výstavbě 327.800 metrů čtverečních kanceláří. Loni jich bylo dokončeno 33.000 metrů čtverečních. Letos a příští rok se podle odborníků vrátí dokončená výstavba na obvyklé úrovně 160.000 metrů čtverečních nové plochy za rok.

Podíl volných kanceláří v Praze na konci prvního pololetí meziročně klesl o 3,7 procentního bodu na 8,6 procenta.

V letech 2019 až 2022 se podle poradenské firmy JLL chystá řada dalších projektů. V centru jsou to například Masarykovo nádraží (Penta), Savarin (Crestyl) nebo Vinohradská (HB Reavis). Dále jde například o Smíchov City, Rohan City, další fázi Rustonky nebo úpravy BB Centra.

Skupina Crestyl působí na českém trhu 20 let. Kromě libeňského projektu přestavuje palác Savarin v centru Prahy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články