Desítky turistických lákadel mají zatraktivnit Beskydy a Jeseníky

Vložil
ČTK
17.03.2011 15:50
Ostrava

Okolí Karlovy Studánky
Ostrava - Přibližně 30 projektů a zajímavých staveb by mělo zatraktivnit některé oblasti Beskyd a Jeseníků. Půjde například o turistickou rozhlednu, sportovní areály, muzea nebo ubytovací zařízení. Jejich vybudování bude dotováno evropskými penězi, až 414 miliony korun, které má připravené Úřad Regionální rady Moravskoslezsko. ČTK o tom informoval mluvčí úřadu Michal Sobek.

    V předběžném seznamu jsou plánovány tři desítky projektů v oblasti Karlovy Studánky a Malé Morávky v Jeseníkách a na Jablunkovsku a v okolí Ostravice v Beskydech. V Karlově Studánce se chystá například výstavba sportovně-relaxačního centra, v Malé Morávce rekonstrukce rekreačního areálu BRANS a vytvoření in-line a cyklo okruhu v Karlově pod Pradědem. "V Ostravici a okolí se plánuje výstavba běžeckého areálu a sportovního a rehabilitačního zařízení. Připravuje se také rekonstrukce sáňkařské dráhy ve Starých Hamrech," uvedl Sobek.
    Na Jablunkovsku se turisté mohou těšit na přírodní skanzen v Bukovci, modernizaci lyžařského areálu Severka v Dolní Lomné nebo informačního centra s muzeem lidových tradic v Hrčavě. "Nechybí ani další turistické atraktivity a ubytovací zařízení. Projekty nám budou předkládány průběžně. Pro získání peněz ale každý z nich musí obstát v hodnocení," dodal ředitel úřadu David Sventek.
    První peníze z evropských fondů půjdou na rekonstrukci rozhledny pod Velkým Polomem v Beskydech. Společnost Brand House dostane na obnovu stávající rozhledny 3,8 milionu korun. Celkové náklady vycházejí na 5,7 milionu korun. Rozhledna, která umožní výhled na krásné panorama okolních hřebenů a údolí Moravskoslezských Beskyd, by měla být zpřístupněna letos v červenci. Bude mít historický ráz původní stavby z roku 1924.
    Další projekty by se měly realizovat v průběhu letošního a příštího roku. "Některé projekty se již připravují, jiné se teprve začnou připravovat. Celkem bychom mohli podpořit 30 projektů," konstatoval Sobek.
0 komentářů
přidat komentář