Denisovo nábřeží v centru Plzně se otevřelo cyklistům a pěším

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
30.11.2007 11:00
Plzeň

Plzeň - V Plzni dnes otevřeli téměř pětisetmetrovou silnici podél Denisova nábřeží, jejíž oprava přišla na 21 milionů korun. Komunikace byla původně určena pouze automobilům v jednom směru. Nyní je zpřístupněna pěším a cyklistům, kteří mohou jet plynule ze severní městské části Bolevec až na jižní okraj Plzně na Slovany a Černice. Stavbu finančně podpořil stát, řekl dnes ČTK náměstek primátora Petr Náhlík.
Silnice je od nového chodníku a cyklistické stezky oddělena mantinely. Zvýšila se bezpečnost dopravy a nábřeží se zpřístupnilo lidem s omezenou schopností pohybu a orientace, dodal Náhlík.
"Vznikl tam chodník podél řeky Radbuzy, který tam nikdy nebyl. Komunikace o délce 450 metrů má nový povrch, zeleň i přípojky plynu a vody," doplnil dopravní inženýr Správy veřejného statku města Plzně Ondřej Vohradský. Upravená komunikace vede od Americké třídy kolem domu kultury až k městskému mostu U Jána.
Plzeň se loni zapojila do Národního rozvojového programu mobility pro všechny. Její řídící výbor úpravu Denisova nábřeží podpořil, a radnice tak dostala z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) 4,7 milionu korun. Letos Plzeň uspěla u SFDI s dalšími třemi stavbami.
Největší akcí byla nedávno otevřená cyklostezka od železniční stanice Plzeň-Bolevec do města Třemošná za 16,5 milionu korun, z toho SFDI dal 7,5 milionu Kč. Město dále uspělo s plánem výstavby lávky pro pěší a cyklisty přes Úslavu u střelnice v Lobzích. Stavba za 11 milionů korun, na kterou fond přidá osm milionů, začala před třemi týdny a skončí ještě letos. Úprava křižovatky Plaská-Okounová na sídlišti Lochotín vyšla na více než 20 milionů korun. Na objekty bezpečnosti získala radnice 3,2 milionu Kč.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Povedená rekonstrukce
Karel Osvald
01.12.07 11:49
zobrazit všechny komentáře