Deník: Město prozkoumá postup firmy, která staví koleje pro VUT

Vložil
ČTK
07.06.2010 10:15
Brno

Brno - Bytový komplex Erasmus, který staví soukromý investor v Královopolské ulici v Brně na pozemku brněnské VUT, prý nebude sloužit pouze jako studentské koleje či pro školní účely, ale i jako soukromé byty. Podle zástupců vedení města to je ale v rozporu s územním plánem, který počítá s využitím jen pro školní účely. Město proto postup investora, společnosti Trykaya, prozkoumá, uvedl Brněnský deník ve svém dnešním vydání.

    Firma podle deníku hodlá byty v komplexu pronajímat či prodávat i lidem mimo VUT. "Investoři ze společnosti Trykaya jednají v rozporu s územním plánem. Chtějí stavět něco, na co nedostali povolení. Podal jsem proto podnět k přezkoumání celé záležitosti. Věcí se nyní zabývá Odbor územního a stavebního řízení města Brna," řekl deníku primátorův náměstek Martin Ander (SZ). Rozhodnout by se mělo v následujících týdnech.
    Jednání developerské firmy Trykaya se nelíbí ani zástupcům VUT. Nesouhlasí s tím, že společnost začala na internetu nabízet byty k prodeji, přestože nemá s vedením školy uzavřenou smlouvu o tom, kolik bytů budou její pracovníci využívat. "Máme předkupní právo na všechny byty v domě. Dohodli jsme se však s vedením společnosti, že uzavřeme smlouvu o tom, kolik bytů budeme ve skutečnosti využívat. To, že jsou všechny v nabídce, se nám zdá neoprávněné," uvedla mluvčí VUT Jitka Vanýsková.
    Mluvčí společnosti Trykaya Marek Hadra ale o žádném problému neví. "Žádné stížnosti jsme neobdrželi," citoval deník Hadru s tím, že stížnosti padají na hlavu spíše stavebnímu úřadu.
    Podle Andera se ale může stavba stát nebezpečným precedentem. "V Brně je spousta místa pro obytné domy. S kolejemi pro studenty je to už horší. Navíc celá stavba byla ve stavebním i územním řízení posuzovaná podle jiných kritérií. Povolení je tedy neplatné," míní Ander.
0 komentářů
přidat komentář

Související články