Den otevřených dveří pro zájemce o studium na FA ČVUT

Zdroj
FA ČVUT
Vložil
Tisková zpráva
08.11.2015 21:10
Fakulta architektury ČVUT v Praze zve na Den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek 12. listopadu 2015 od 10 - 15 hodin v Nové budově ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice. Pro zájemce o studium máme připraveny informace o studijních oborech (Architektura a urbanismus, Průmyslový design a nově také Krajinářská architektura), přijímacím řízení, setkání s pedagogy a studenty, workshopy a výtvarné díly.

Doprovodný program Dne otevřených dveří na FA ČVUT představí nominované a oceněné práce Olověného Dušana 2015, kultovní soutěže Spolku posluchačů architektury o nejlepší studentské projekty a ateliéry. Na nádvoří fakulty budou moci návštěvníci vyzkoušet dřevěná schodiště, která navrhli a postavili studenti FA ČVUT v rámci workshopu SCHODY. Výstava Překonejme bariéry 2015 seznámí s principy bezbariérového navrhování a na překážkové dráze bude možné otestovat pohyb na invalidním vozíku nebo chůzi se slepeckou holí.

Program Dne otevřených dveří na FA ČVUT:

10:00 – 11:00 – Prohlídka budovy FA ČVUT
Prohlídka ateliérů, dílen, poslucháren i technického zázemí.

11:30 – 12:30 – Sejdeme se na FA!
Kdo je to architekt a designér? Krátkou exkurzí do života studentů vám oni sami odpovědí na vše, co jste chtěli o FA ČVUT vědět. Přednáška v sále Kotěra.

13:00 - 15:00 – Informace o studiu
Informace o přijímacím řízení a studiu ve studijních programech Architektura a urbanismus, Krajinářská architektura a Design poskytnou pracovnice studijního oddělení FA ČVUT.

12:00 - 15:00 – Setkání s pedagogy a studenty FA
Informační stánky profilových předmětů jednotlivých studijních oborů, interaktivní program, urbanistický workshop.

13:30 – 15:00 – Výtvarná dílna
Otestovat své kreslířské schopnosti a vyzkoušet, jak by uspěl při talentových zkouškách, může přijít každý. Papír a potřeby na kreslení budou k dispozici.

13:00 – 15:00 – Modelářská dílna
Prezentace studijního programu Design a modelování jako při talentovkách. Hlína a zkušený výtvarník na místě.

14:00 – 15:00 – Exkurze do ateliérů
Jak probíhá ateliérová výuka? Kdo a jak na FA učí? Návštěva vybraných ateliérů.

0 komentářů
přidat komentář

Související články