Dělníci na Sněžce začali stavět konstrukci nové poštovny

Vložil
ČTK
22.05.2007 14:15
Hradec Králové


Hradec Králové - Dělníci dnes na nejvyšším vrcholu v České republice, 1602 metrů vysoké Sněžce, zahájili výstavbu konstrukce budovy nové české poštovny. Moderní stavba by měla být dokončena do 10. srpna, kdy se na vrcholu hory uskuteční tradiční Svatovavřinecká pouť. ČTK to dnes řekl Pavel Klimeš ze stavební firmy, která poštovnu staví.
    "Na Sněžce máme přibližně 75 procent potřebného stavebního materiálu, je možné začít se stavbou základní konstrukce objektu. Na stavbě nyní bude pracovat přibližně 15 lidí," řekl Klimeš. Stavební materiál začali na Sněžku pracovníci firmy dopravovat postupně lanovkou na konci dubna, podle Klimeše je celá stavba složená z dílů, takže je možné přepravit i skleněné tabule či dřevěné části.
    Vlastní stavba poštovny na Sněžce začala v létě 2006 úpravou základů původní České boudy, ve kterých vzniklo zázemí pro obsluhu budoucí poštovny. Nová moderní stavba, již navrhli architekti Martin Rajniš a Patrik Hoffman, bude postavena z  dřevěných dílů zpevněných ocelovými táhly, plášť budou tvořit skleněné tabule, zakryté dřevěnými okenicemi. Turisté ve stavbě naleznou vyhlídkovou terasu, informace o Krkonoších, služby poštovny a možnost občerstvení.
    Investorkou stavby je provozovatelka současné poštovny Jaroslava Skrbková, která se zavázala, že původní poštovnu na vrcholu Sněžky odstraní. Podle původních plánů měla být poštovna již být na vrcholu Sněžky postavená, například v roce 2006 stavbařům chyběla část kovových dílů potřebných ke smontování celé konstrukce, navíc hrozilo, že se stavbu nepodaří dokončit přes příchodem zimního počasí.
    Poštovna bude stát na místě zchátralé České boudy, která byla kvůli vypouštění znečištěných odpadních vod uzavřena od roku 1990. V roce 2004 byla bouda, která vznikla v roce 1868 a postupně se rozrůstala, zbořena.
0 komentářů
přidat komentář