CTP koupila ke Škrobárnám i areál brněnských jatek

Vložil
ČTK
24.10.2007 11:10
České Budějovice

Brno - Komerčně-průmyslový areál na místě bývalých brněnských Škrobáren se rozšíří ještě o sousední bývalá jatka. Rozloha se tak zvýší o 1,5 hektaru na 13 hektarů. Developerská společnost CTP Invest tam postaví dva objekty s kancelářemi, prodejnami a dalším zázemím pro zónu. Investice dosáhne asi 400 milionů korun, řekl dnes ČTK mediální zástupce firmy Jiří Hořčica. Celkem si projekt vyžádá náklady 2,5 miliardy Kč.
    CTP už v Brně od roku 1999 investovala přes devět miliard Kč. Staví třeba administrativní centrum Spielberk Office, vybudovala také průmyslovou zónu v Modřicích u Brna nebo část průmyslové zóny Černovická terasa. Nyní má na starost také rozjezd dvousethektarové zóny v nedalekých Šlapanicích. Poohlíží se prý i po dalších možnostech.
    V případě Škrobáren, jejichž první část chce v nejbližší době zprovoznit, se spoléhá hlavně na dobrou polohu areálu. Nedaleko je autobusové nádraží Zvonařka i pozemek, kde má podle plánů města vyrůst nové vlakové nádraží. Na jih od centra v poslední době vznikla například obchodní galerie Vaňkovka, územní plán tam počítá s další výstavbou. Daleko to není ani na druhou stranu města k dálničnímu přivaděči.
    Na části pozemku už vyrostly takzvané CTBoxy. Objekty s plochou 450 metrů čtverečních kombinují kanceláře, sklady a sociální zařízení podle potřeb konkrétního klienta. Developer je chce nabízet hlavně místním firmám. Areál jatek přestaví CTP během roku 2008.
0 komentářů
přidat komentář

Související články