ČT vyhlásila soutěž na zhotovení projektu nového studia v Brně

Zdroj
Dušan Kütner
Vložil
ČTK
11.12.2009 17:10
Brno

Brno - Česká televize vyhlásila veřejnou soutěž na projektovou dokumentaci k novému televiznímu studiu v Brně. Předpokládaná cena zhotovení dokumentace je 21 milionů korun. Firmy mohou své přihlášky posílat do 28. ledna. Vyplývá to z informací, které ČT uvedla na serveru o veřejných zakázkách. Nové studio by mělo stát zhruba 600 milionů Kč a dokončeno by mělo být podle dřívějších informací v roce 2013. ČT v tendru vybere firmu, teprve poté začnou jednání o konkrétní podobě studia, řekla ČTK mluvčí brněnské ČT Hana Orošová.
    Hlavním kritériem pro zadání zakázky firmě je nabídková cena, která tvoří 60 procent hodnocení. Dalších 20 procent tvoří harmonogram plnění zakázky, zbývající pětinu pak sankční podmínky. Obálky s nabídkami či žádostmi o účast v soutěži bude ČT otevírat 29. ledna v  Praze ve svém sídle na Kavčích horách.
    V samotném tendru ale firmy nemusejí představu či nástin podoby nového studia předkládat, uvedla mluvčí. "Jde o to, aby v této soutěži byla vybrána firma, která takovou zakázku zvládne," podotkla. Vítěz soutěže by měl být vybrán do konce února 2010, pokud některý z neúspěšných uchazečů podá námitky, pak to bude později. Předpokládaný termín dokončení projektové dokumentace je červen 2011. Následovat bude nezávislý audit, schválení vedením ČT, a fáze třetí, tedy vlastní výstavba.
    Nové studio ČT v Brně bude nakonec stát v Líšni na pozemcích, které ČT na podzim koupila za 40 milionů korun od brněnského Zetoru. Celková výměra pozemků činí 17.000 metrů čtverečních. Podle představy ČT by nové studio mělo nabídnout mimo jiné zpravodajská studia, zázemí pro televizní techniku jako dílny, servis či archiv a nezbytné administrativní prostory. "Součástí objektu měla být i nová, plně variabilní multifunkční hala pro výrobu televizních programů," uvedla Orošová.
    Podle některých názorů neměla ale ČT vypsat veřejnou zakázku, ale náročnější soutěž o architektonický návrh. Česká komora architektů proto před měsícem zaslala generálnímu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi dopis, ve kterém nabízela pomoc při uspořádání architektonické soutěže. ČT si podle Orošové zvolila cestu veřejné zakázky na doporučení odborných poradců. "Očekáváme, že se do tohoto výběrového řízení přihlásí i renomovaní architekti. Při přípravě projektu bude kladen důraz na funkčnost, ekonomiku i estetiku," uvedla.
0 komentářů
přidat komentář

Související články