ČKA se nedohodla s univerzitou na vypsání soutěže v Hradci

Vložil
ČTK
17.05.2009 14:25
Hradec Králové

Hradec Králové - Univerzita Karlova připravuje v Hradci Králové výstavbu nového výukového areálu zdejší lékařské fakulty. Stát by mohl za čtyři roky, podaří-li se získat dotace Evropské unie. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Královéhradecký kraj.
    Kampus univerzity by měl vyrůst v návaznosti na hradeckou fakultní nemocnici na poli mezi vjezdem do nemocnice a areálem Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. "Areál bychom chtěli postavit ve třech etapách. Měl by to být společný kampus lékařské a farmaceutické fakulty. Přesuneme tam všechen provoz z budovy v Šimkově ulici a část provozu farmaceutické fakulty," řekl děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové Vladimír Palička.
    Univerzita se snaží získat peníze na stavbu z Evropské unie. "Pokud letos uspějeme, tak do čtyř let bude stavba hotová," dodal Palička.
    V části kampusu budou posluchárny, učebny a pracovny kateder. Další budova bude sídlem regionálního výzkumného a vědeckého centra. Později by se měla postavit i budova s ubytovnami pro studenty, kulturním zřízením a sportovišti.
    Letos chce univerzita získat peníze na první dvě etapy, každá by přišla asi na miliardu korun. Proti soutěži na architektonickou studii kampusu se postavila Česká komora architektů. "Nejedná se o regulérní architektonicko-urbanistickou soutěž. Za hlavní nesoulad zadávacích podmínek s platným právem považujeme zejména absenci předem jmenované nezávislé poroty, nezajištění anonymity návrhu, ustanovení o zrušení soutěže na návrh kdykoliv do doby rozhodnutí poroty o nejvhodnějším návrhu," uvedla tajemnice komory Ludmila Cepáková. Komora vyzvala architekty, aby se soutěže neúčastnili.
    Soutěž se již uskutečnila. "Porota byla nezávislá. Byli v  ní architekti i lidé z jiných univerzit. Komora ale trvala na tom, že porotu sestaví sama. My jsme postupovali podle zákona o veřejných zakázkách, ale komora chtěla, abychom to řešili podle jiného. Vypsání soutěže není naše povinnost. Proto ji asi zrušíme," uvedl Palička.
11 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
:-)
ondrej
18.05.09 08:52
hahaaaaa
Martin Šťastný
18.05.09 12:53
to je martine nepochopení
František Procházka
18.05.09 04:52
ad Ondřej
Petr
20.05.09 10:25
zobrazit všechny komentáře

Související články