Chodov chce na sídlištích zlepšit dopravu i prostor k odpočinku

Zdroj
Štěpánka Bartoňová
Vložil
ČTK
12.01.2018 08:25
Chodov - Město Chodov chce v následujících letech svá panelová sídliště lépe přizpůsobit tomu, jak se v dnešní době žije. Zlepšit by se mělo jak parkování, doprava a cesty pro pěší, tak například mobiliář, aby lidé měli více možností k setkávání. Úpravy by se měly týkat lokalit kolem ulic Tovární, Husova, U Koupaliště a ČSO. Novinářům to dnes řekl starosta Chodova Patrik Pizinger (HNHRM).


"Teď bychom celou tu záležitost chtěli rozdělit na etapy do dalších čtyř let. Začít bychom chtěli sídlištěm okolo Tovární ulice, kde v první řadě v letošním roce musíme vyřešit dešťovou kanalizaci. Při každém velkém dešti tam máme problém, že se nám zaplavují výtahové šachty, sklepy a podobně," řekl Pizinger. V rozpočtu na letošní rok na to má město vyhrazeno tři miliony korun. Na další úpravy chce město letos dokončit projektovou dokumentaci, zrealizovat by se měly v roce 2019.

V okolí Tovární ulice chce město po diskusi s obyvateli sídliště například odstranit některé nevyužívané chodníky. Přibýt by měl naopak altánek k posezení pro seniory a zeleň. Sídliště by dále s centrem města mohla spojit nová lávka přes chodovský potok u budovy v ulici Dukelských hrdinů, která se začne rekonstruovat pro potřeby základní umělecké školy.

V dalších letech by měly následovat změny v ulicích Husova, 9. května a Jiráskova. I tam už vedení města diskutovalo o budoucí podobě sídliště s občany. Zásadní bude pro Chodov úprava sídliště U Koupaliště, kde má kromě vycházkové promenády a odpočinkových míst vzniknout parkoviště pro 150 aut. Dopravu musí město vyřešit i na hustě obydleném sídlišti ČSO. Vše by mělo být dokončeno do roku 2022.

Investice do panelových sídlišť vnímá vedení Chodova jako další etapu poté, co v předchozích letech město významně investovalo nejprve do rozvoje sportu ve městě a následně do škol a školek. Ve třináctitisícovém městě se v loňském roce podařilo dokončit přístavbu základní školy Komenského za téměř 40 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články