Cheb připravuje architektonickou soutěž na využití Zlatého vrchu

Zdroj
Pavel Peňás
Vložil
ČTK
07.05.2012 22:40
Cheb

Cheb - Do poloviny letošního roku by měli chebští zastupitelé schválit vypsání architektonické soutěže na využití bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Kasárna zatím ležela deset let ladem, letos vyprší blokace jejich komerčního využití. Jejich využití by ale mohlo stát stovky milionů korun, řekl dnes novinářům starosta Pavel Vanoušek.
     "Ještě zvažujeme, jestli vypíšeme velkou architektonickou soutěž, nebo nějakou jednodušší variantu," uvedl Vanoušek. Město by podle něj poskytlo zpracovatelům dispoziční podklady, zaměření a územní plán i studii, která vznikla před lety.
     "Předpokládáme, že by areál byl vhodný pro bydlení, protože je na jižním svahu. A to, jak pro bytové domy, tak pro rodinné domy. Mohl by tam být prostor i pro veřejnou budovu, například školu a podobně," uvedl Vanoušek.
     Samo město by ale na investici do tak rozsáhlého areálu nemělo peníze. Bude proto hledat investora. "Možnosti jsou, že pozemky prodáme, nebo je prodáme s nějakými podmínkami, ale to se nám v minulosti moc neosvědčilo, nebo vymyslíme nějakou spolupráci s investorem," uvedl Vanoušek.
     Podle odhadů by investice do bývalých kasáren mohly stát stovky milionů i přes miliardu korun. Pro město má ale areál význam i v tom, že zpřístupňuje další rozvojové plochy města.
0 komentářů
přidat komentář

Související články