Cheb chce urbanistickou studii využití kasáren na Zlatém vrchu

Vložil
ČTK
26.10.2011 14:45
Cheb

Cheb - Město Cheb plánuje vypsat urbanistickou soutěž na využití areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu. V příštím roce totiž vyprší blokace komerčního využití areálu. Město proto bude hledat partnera, který by do areálu investoval peníze, řekl ČTK starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).
    "V budoucnu bychom chtěli vytvořit obchodní společnost, do které by město vložilo pozemky a investor peníze," uvedl Vanoušek. Náklady na revitalizaci areálu budou vysoké a město by na ni samo nemělo.
    Město Cheb získalo kasárna bezplatně v roce 2001, ale s tím, že v areálu mohou vznikat jen nekomerční aktivity. Žádost o sejmutí blokace ministerstvo financí před třemi lety odmítlo. Plánů na využití bylo v minulosti několik, ale všechny skončily na nedostatku peněz. Například se zvažovalo, že se zde postaví nová budova střední školy, do které by se přestěhovala chebská Integrovaní střední škola, další z námětů byly česko-německá policejní akademie nebo přestěhování technických služeb.
    Podle místostarosty Tomáše Lindy (ODS) jde přitom o atraktivní část města. "Je blízko centra s výhledem na chebský hrad," uvedl Linda, podle kterého někteří stavebníci čekají na možnost investovat do bydlení v bývalých kasárnách.
    Teoreticky by areál mohl poskytnout plochy pro bytové domy i výstavbu rodinných domků. Další náměty by měla přinést právě urbanistická studie. Areál kasáren je pro město navíc strategický v tom, že vytváří přístup k dalším rozvojovým pozemkům, například na Špitálském vrchu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články