Českobudějovičtí se mohou vyjádřit ke stavbě centra Černý pelikán

Vložil
ČTK
24.10.2007 11:15
České Budějovice

České Budějovice - Českobudějovičtí se mohou vyjádřit ke stavbě obchodního a společenského centra Černý pelikán na Lannově třídě. Investor MONT TD otevřel v pasáži Daniela informační středisko, a chce tak získat názory i od obyvatel z okolí. Firma o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Investor před časem čelil odporu občanského sdružení Vídeňská čtvrť. Založili ho majitelé sousedních domů. Vadí jim, že centrum změní urbanisticky zajímavou lokalitu, která se vyznačuje zelení uprostřed domovních bloků.
    Nákupní a zábavní středisko má vyrůst do tří let. Desítky prodejen doplní obří akvárium, horolezecká stěna nebo relaxační trávník. Denně se tam má vystřídat 10.000 návštěvníků. Obchodní a oddechová galerie vyroste poblíž centra, uprostřed bloku domů mezi ulicemi Štítného, Rudolfovská a Lannova. Stavba by měla začít v roce 2008, nebo 2009.
    Rozlohou multifunkční centrum zabere přes 12.000 metrů čtverečních. Bude stát i v části chátrajícího areálu stáčírny sodovek a areálu masokombinátu, které čeká demolice. Součástí investice je parkoviště pro 244 aut.
    Stavbu před časem zkomplikovali památkáři. Už vykoupený dům patřící původně rodině Hajíčků navrhl podle Mladé fronty Dnes památkový ústav a Klub přátel města České Budějovice za kulturní památku. Obytný domů ve Štítného ulici ze 30. let minulého století ve slohu art deco byl podle odborníků exkluzivní. Dnes je u něho zchátralá, původně okrasná zahrada a z interiérů domu zmizelo cenné vybavení.
0 komentářů
přidat komentář