Česká Třebová má v plánu opravit Nové náměstí

Vložil
ČTK
30.01.2019 15:55

Česká Třebová - Česká Třebová na Orlickoústecku v příštích letech promění Nové náměstí, které je největší ve městě a jeho podoba pochází ze 60. let. K architektonickému návrhu, který už několik let existuje, ještě město doplní studii o parkování. ČTK to řekl místostarosta Dalibor Zelený (ČSSD).


O modernizaci lokality uvažovalo už minulé vedení. Nechalo si zpracovat urbanisticko-architektonickou studii, v roce 2015 se sešlo 14 návrhů. Cena oprav byla tehdy odhadována na desítky milionů korun. Studii chtějí zástupci radnice aktualizovat o analýzu potřeby parkovacích stání.

"Je tam potřeba opravit chodníky, proměnit zeleň. V okolních ulicích ale přibylo velké množství aut. Navíc se tam rekonstruuje bývalý hotel, kde bude 90 bytů, ti lidé také nebudou chodit jenom pešky," řekl Zelený.

Parkovací studii připravuje město s Dopravní fakultou Jana Pernera Univerzity Pardubice, která navrhne případná další pozemní parkoviště, eventuálně parkování v podzemí. Jedno velké podzemní parkoviště už má Česká Třebová u vlakového nádraží.

"Chceme mít jasnou dlouhodobou koncepci, která bude dávat smysl. Plýtvání penězi by bylo, kdybychom třeba teď udělali úpravu zeleně s lavičkami, a za půl roku bychom tam začali kopat, protože nám bude chybět parkoviště," řekl místostarosta.
0 komentářů
přidat komentář

Související články