Část zelených v Brně kvůli odsunu nádraží asi vystoupí ze strany

Zdroj
Lucie Kučerová
Vložil
ČTK
23.05.2008 16:25
Brno

Brno - Někteří členové Strany zelených v Brně chtějí kvůli schválení odsunu nádraží vystoupit ze strany. Vadí jim, že městská konference strany tento týden zpětně potvrdila postup svých dvou zástupců ve vedení brněnského magistrátu, náměstka primátora Martina Andera a radní Jany Drápalové. Ti v programovém prohlášení rady souhlasili s kompromisem, že se nádraží odsune z centra města, ale s budovou současného nádraží ho spojí rychlodráha. Zelení přitom původně odsun nádraží tvrdě kritizovali a prosazovali jeho modernizaci v centru. Postavili na tom svou volební kampaň.

    Podle informací ČTK chtějí ze strany vystoupit nejméně tři členové strany, mezi nimi i známý zastupitel městské části Brno-střed Svatopluk Bartík. "Zastupitelem zůstanu, ale minimálně do doby, než se zelení vrátí ke svému programu, se na tom nechci podílet," řekl dnes ČTK Bartík, který patřil v minulém volebním období k nejaktivnějším propagátorům opravy nádraží v centru.
    Postup Strany zelených se nezamlouvá ani občanské koalici Nádraží v centru, jejímiž členy jsou například ekologičtí aktivisté Miroslav Patrik, Milan Štefanec a Martin Robeš. Koalice ještě před zasedáním městského výboru zelené vyzvala, aby se drželi svého volebního programu. V něm strana uvedla, že "hlavní nádraží nejlépe slouží cestujícím tam, kde je - ve středu města" a že proto bude "prosazovat, aby při nezbytné přestavbě železničního uzlu bylo nádraží modernizováno v těsné blízkosti historického centra města“.
    Přesun nádraží je nejkontroverznější dopravní stavbou v Brně. Projekt prosadily minulé rady města Brna v čele s ODS. Současná koalice složená z ČSSD, KDU-ČSL, Strany zelených a hnutí Brno 2006 se na podobě modernizace železniční křižovatky v Brně dlouho nemohla domluvit. Nakonec se přiklonila k odsunu, protože varianta je lépe připravena a kdyby město chtělo nové nádraží v centru, nestihlo by kvůli dlouhé přípravě využít evropské dotace.
0 komentářů
přidat komentář