Část areálu kasáren v Berouně se změní v bytový komplex

Vložil
ČTK
11.10.2006 18:15
Beroun

Beroun - Část areálu bývalých kasáren v Berouně se změní v bytový komplex. Pozemek město za 51 milionů korun před časem prodalo italské společnosti ICKM, která by zde do deseti let měla vybudovat 11 bytových domů se zhruba 670 byty. Výstavba investiční akce s rozpočtem téměř 1,5 miliardy korun začne na jaře příštího roku. Novinářům to dnes sdělil berounský starosta Jiří Besser.

    "Součástí obytné zóny bude také zhruba 870 parkovacích míst v podzemních garážích, komerční objekty, dvě dětská hřiště a množství zelených ploch," řekl ČTK starosta. První nájemníci by se měli nastěhovat do poloviny roku 2008.
    Součástí projektu s pracovním názvem Berounské lesy-bytový areál bude také nová komunikace vybudovaná na náklady investora, který ji poté za 1000 korun prodá městu. Stavba podle Bessera nenásilně propojí starou část Berouna a městskou památkovou zónu se sídlištní zástavbou v Hlinkách a vilovou zástavbou na Černém vrchu.
    "Město bude dbát na to, aby se výšková hladina všech objektů podřídila stávajícímu terénu," uvedla městská architekta Dana Vilhelmová.
    Bytová výstavba se plánuje také na místě bývalého berounského pivovaru na Štulovně. Tuzemský developer zde chce na začátku příštího roku začít stavět projet s názvem Rezidence Nábřeží. Měly by zde vzniknout vily, bytové domy a viladomy, v nichž se počítá s kapacitou 150 až 180 bytových jednotek. "O bydlení v Berouně je velká poptávka a my máme zájem na růstu města," dodal Besser.
0 komentářů
přidat komentář