Broumovský pivovar přestaví na sportcentrum atelier Tsunami

Vložil
ČTK
20.01.2010 23:30
Broumov

Atelier Tsunami, s.r.o.

Broumov (Náchodsko) - Zastupitelé Broumova na Náchodsku dnes schválili projekt na přeměnu nevyužívané budovy bývalého měšťanského pivovaru na Sportcentrum. Pokud projekt získá dotaci z evropských fondů, měla by výstavba sportoviště za více než 250 milionů korun začít na podzim roku 2011. ČTK to dnes řekla starostka města Libuše Růčková.
    "Pro hlasovalo 14 zastupitelů, proti bylo osm a jeden se zdržel," řekla starostka. Část zastupitelů upozorňovala, že se město kvůli projektu výrazně zadluží a v dalších letech bude nutné hradit také následné provozní náklady celého sportoviště. "Myslím si, že většina zastupitelů s projektem souhlasí, ale ti co byli proti, měli obavu, že realizace projektu není vhodná v době hospodářské krize," řekla Růčková.
    Souhlas zastupitelů umožní podat žádost o evropskou dotaci, která by měla dosáhnout zhruba 150 milionů korun. Na zbytek peněz si město vezme úvěr.
    Projekt, který město v pondělí představilo veřejnosti, zahrnuje 25 metrů dlouhý plavecký bazén s dalšími vodními atrakcemi, víceúčelovou halu, prostory pro restauraci, bowling či desítky krytých parkovacích stání v podzemí. Z  nynějšího nevyužívaného měšťanského pivovaru zůstane pouze čelní stěna, další část stavbaři plánují dostavět. "Projekt pomůže městu při dalším rozvoji nejen cestovního ruchu," řekla Růčková.
    Žadatelem o dotaci by měla být společnost Agentury pro rozvoj Broumovska, což je výhodnější, než kdyby o peníze žádalo město. Výstavba by mohla být podle projektu dokončena na podzim roku 2013.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Sport bez ornamentu je zločin.
gallina scripsit
21.01.10 08:41
nelíbí
Karel
21.01.10 09:23
Tuz se, Broumovsko!
Helena
21.01.10 09:52
zobrazit všechny komentáře

Související články