Brno získá kasárna ve Slatině bezúplatně

Zdroj
Lukáš Sapík
Vložil
ČTK
21.11.2006 13:35
Brno

Brno - Kasárna v městské části Slatina získá brněnský magistrát bezúplatným převodem. Rozhodla o tom vláda, nyní se připravuje smlouva, řekla ČTK Jindřiška Verešová z tiskového odboru ministerstva obrany. Město chce na pozemcích postavit byty, sportoviště a část využít jako zónu pro drobné podnikatele. Za úpravu desetihektarové plochy zaplatí zhruba 65 milionů korun. O podrobnostech by měla příští týden jednat městská rada.

    O pozemky ve výhodné poloze u průmyslové zóny Černovická terasa, navíc v blízkosti tuřanského letiště a dálnice D1, má radnice zájem už několik let. Prodej za 130 milionů ale opakovaně neschválilo ministerstvo financí.
    Město už má vypracovanou studii na budoucí využití, uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára. Plochu chce radnice využít jako přechod z Černovické terasy do sídliště Slatina. Studie navrhuje výstavbu nájemních bytů, domu s pečovatelskou službou nebo domova důchodců či vysokoškolských kolejí. Nové sídlo by tam mohl mít i úřad městské části, policie a hasiči.
    Část současných objektů se dá využívat téměř okamžitě, třeba armádní sportoviště nebo ubytovna při ulici Řipská. Část ploch ale bude potřeba upravit. Demolice přijde podle odhadů magistrátu na 60 milionů. Navíc je zhruba třetina pozemku kontaminovaná, jeho vyčistění bude stát dalších pět milionů.
    Magistrát se teď pokouší získat i nevyužívanou část areálu firmy Zetor. Jednat chce i o dalších vojenských areálech. Podle informací ČTK chce převzít i letiště ve Slatině. "Připravujeme seznam brownfields a bude je postupně rozplétat, tedy zejména majetkoprávní vztahy," dodal mluvčí s tím, že je ve městě přes 400 hektarů nevyužitých a zanedbaných ploch.
0 komentářů
přidat komentář

Související články