Brno-střed plánuje na Kraví hoře postavit garáže pro 141 aut

Zdroj
Dan Petrucha
Vložil
ČTK
09.02.2007 13:35
Praha

Brno - Městská část Brno-střed plánuje na Kraví hoře postavit hromadné garáže pro 141 automobilů. Počet parkovacích míst pro nedaleký plavecký areál a hvězdárnu se tak zvýší sedmkrát. ČTK to řekl mluvčí radnice Roman Burián. Garáže by měly vyrůst v Údolní ulici vedle budovy V-klubu.

    Stavět se začne nejdříve příští rok, letošní rozpočet městské části s  tímto projektem nepočítá. "Zatím pouze zpracováváme podklady pro získání územního rozhodnutí. Jde o dlouhodobý záměr radnice, o stavbě parkoviště se mluví už od otevření zrekonstruovaného areálu koupaliště na Kraví hoře v roce 2004," řekl ČTK Burián.
    Navrhovaný záměr je podle něj v souladu se schváleným Územním plánem zóny Kraví hora, ve kterém je plocha vedena jako zeleň rekreační s doplňkovou funkcí doprava s možností záchytného parkoviště pro park. Hromadné garáže zvýší kapacitu parkovacích stání v lokalitě asi sedmkrát, stávající parkoviště má kapacitu jen 20 aut, dodal Burián. Nedostatek parkovacích míst je podle studie také příčinnou parkování aut na okrajích okolních komunikací, čímž se zhoršuje jejich průjezdnost.
    Jednopodlažní stavba s podzemními garážemi a nadzemním parkovištěm zabere asi 1700 metrů čtverečních. Kolik bude celá stavba znát, zatím není známo. "Přesná kalkulace, stejně jako podrobný projekt pro stavební řízení, bude vypracován až po získání územního rozhodnutí. V současné době čekáme na řadu dokumentů, například rozhodnutí kraje, zda bude stavba posuzována v režimu EIA o vlivech na životní prostředí," dodal Burián. Podle předběžných odhadů by investice přesáhla 50 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář