Brno-sever opraví za 300 milionů svůj největší bytový dům

Vložil
ČTK
06.01.2014 23:10
Brno - Radnice Brno-sever opraví v nadcházejících třech letech svůj největší bytový dům, v němž bydlí zhruba 700 lidí. Rekonstrukce prvorepublikového domu v Merhautově ulici bude stát 300 milionů korun a bude jednou z největších investic do obnovy bydlení v Brně. Součástí projektu je kromě obnovy domu i stavba podzemních garáží v jeho dvorním traktu se 120 místy. ČTK to dnes řekl starosta místní části Brno-sever Rostislav Hakl (ČSSD).
    Radnice vlastní kolem 5000 nájemních bytů. Největším bytovým domem je právě ten v Merhautově ulici, který potřebuje celkovou rekonstrukci. Nutná je nejen oprava střechy, ale také výměna oken a dveří, úprava vytápění nebo obnova fasády. Stavbaři budou dům opravovat za plného provozu.
    Městská část chce do února vybrat dodavatele stavby, aby na jaře mohly začít stavební práce. Kromě obnovy objektu bude hlavní změnou stavba podzemních garáží se 120 místy pro jeho obyvatele. Na povrchu bude po výstavbě obnovena zeleň.
    Práce bude částečně financovat město. Část nákladů uhradí z dotací. "Od stavby podzemních garáží očekáváme, že se díky nim podstatně sníží počet parkujících aut v ulicích," doplnil starosta. Merhautova ulice patří k nejfrekventovanějším dopravním tepnám v Brně.Nájemní dům Merhautova 13
Autoři: Zikmund Kerekes, Heinrich Blum
Realizace: 1932
0 komentářů
přidat komentář